BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes, Teslim Olmayı Planlıyor

0

BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, önerilen 10 milyon dolarlık kefaletle önümüzdeki ay ABD makamlarına istekli olarak teslim olmayı planlıyor.

The Block tarafından görülen mahkeme evraklarına nazaran Hayes, şu anda eşiyle birlikte yaşadığı Singapur’dan 6 Nisan’da Hawaii’ye gitmeyi planlıyor. Hayes’in 1 milyon dolar nakit olarak garanti altına alınan ve annesi tarafından imzalanan 10 milyon dolarlık kefalet önerisi, mahkemenin onayına tabi.

Hayes, birinci olarak bu ayın başlarında ABD makamlarıyla bir teslim muahedesi hakkında görüştü. Artık, kefalet şartlarının bir kesimi olarak, Hayes ayrıyeten, New York’a evvelce onaylanmış bir seyahatle Singapur’da ikamet etmeyi ve Singapur ile ABD ortasındaki seyahat için pasaportunu müdafaayı önerdi.

Hayes – kurucu arkadaşları Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte – Ekim ayında ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) tarafından, CFTC kurallarını ihlal ederek BitMEX’i işletmekle suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı, birebir vakitte üç yöneticiyi de, BitMEX’in birinci çalışanı ve iş geliştirme lideri Greg Dwyer ile birlikte Banka Kapalılık Yasasını ihlal ettiği argümanıyla suçladı.

Delo, bu haftanın başlarında ABD makamlarına teslim oldu ve akabinde 20 milyon dolarlık kefaletle hür bırakıldı. Reed, geçen Ekim ayında tutuklandı ve daha sonra 5 milyon dolar ile hür bırakıldı. Dwyer hala kaçak durumdadır, lakin ABD makamları ona karşı iade süreçleri başlattı.

Abd

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x