BNY Mellon, Bitcoin (BTC) Saklama Hizmetleri İçin Fireblocks ile Anlaştı

0

Bu ay, ABD’nin en büyük bankası, kripto para saklama hizmetleri için dışarıdan ortaklarla anlaştığını açıkladı.

BNY Mellon, kripto para saklama hizmetleri için Fireblocks ile çalışıyor. Banka, kripto para saklama hizmetleri üzerine çalıştığını söyledi lakin kimlerle çalıştığından bahsetmemişti.

Bitcoin (BTC), Wall Street’e hakikat genişleyince, büyük kurumlar, kripto paralardan nasıl faydalanacaklarıyla alakalı araştırmalara yöneldi.

Avrupa’daki bankalar, İsviçre merkezli Metaco üzere öbür kripto para saklama hizmetleriyle iş birliği yapıyorlardı. BNY Mellon da benzeri yoldan giderek, çoklu hesaplama hizmeti sunan Fireblocks ile anlaştı.

BNY Mellon, Intercontinental Exchange’in (ICE) yönettiği kripto para borsası Bakkt ile iş birliği konusunda anlaştılar. Fireblocks ve BNY Mellon, mevzu hakkında konuşmayı reddettiler.

Bilinmeyen bir kaynağa nazaran, Fireblocks ve BNY Mellon birlikte çalışıyor. İki farklı kaynağa nazaran, Fireblocks ikinci finansman tipini tamamladı. Firma, geçen Kasım ayında 30 milyon dolarlık B serisi finansman almıştı.

Fireblocks’ın güzel durumda olduğu hakkında kuşku yok, bilhassa eski ismiyle Libra olarak bilinen Facebook dayanaklı stablecoin projesi Diem’in saklama hizmetlerini aldığını düşünürsek.

BNY Mellon’ın kripto para saklama platformu, bu sene içinde piyasada olacak.

Bny Mellon

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x