Borsalarda Bulunan Stablecoin Miktarı Rekor Kırdı!

0

Borsalardaki stablecoin‘ler 10 milyar doların üzerine çıkarak rekor kırdı.

Kripto para borsalarında tutulan stablecoin ölçüsü, analitik sağlayıcılara nazaran tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Crypto Quant, şu anda borsalarda tutulan stablecoin’lerin yahut dolara sabitlenmiş dijital para ünitelerinin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 10 milyar doları aştığını bildirdi.

Bu, daha fazla varlık satın almaya hazırlanırken taşınmış ve depolanmış olarak görülürse, genel olarak Bitcoin (BTC) ve kripto piyasaları için yükselişe yol açabilecek halinde yorumlanıyor.

Bitcoin Balinaları Dayanıyor, Stablecoin’ler Yükseliyor

Geçen haftaki piyasa düzeltmesi sırasında Crypto Quant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin borsalara taşındığında, çoklukla yatırımcıların ve kripto para trader’larının satmaya hazırlandığının tam aykırısını işaret ettiğini belirtti.

“Büyük düşüşte balinalar, Bitcoin’leri anında satmaya hazır hale getirmek için borsalara BTC yatırıyor, lakin sonunda BTC satmıyorlar.”

Büyük satış fiilen gerçekleşmedi ve üçüncü Bitcoin düzeltmesinin boyutu, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 60.100 dolardan 25 Mart’ta 50.600 dolara %16 civarında kaldı. Mevcut boğa piyasasında evvelki iki düzeltme %31 ve %26 oranları ile çok daha büyüktü.

Her zamankinden daha fazla stablecoin ile borsalarda oluşan bir satın alma çılgınlığı, Bitcoin’i ve piyasaları genel olarakı daha yükseğe gönderebilir. Şeffaflık Raporuna nazaran, tether (USDT), 40 milyar dolarlık dolanımdaki arz ile şu anda piyasadaki en baskın stablecoin. 2021’in başından bu yana, sirkülasyondaki USDT ölçüsü iki katına çıktı.
Dörtte birinden daha azı borsalarda oturuyor, bu da geri kalanının birçoklarının şu anda rastgele bir merkezi olmayan finans protokollerinde kullanıldığı manasına geliyor.

En büyük ikinci stablecoin ise 11 milyar dolarlık arzı olan Circle’ın USDC’sidir, Binance USD ise 3,5 milyar dolar ile üçüncü sırada yer alıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x