Bu Bot, Elon Musk Her Bitcoin Hakkında Tweet Attığında BTC Satın Alıyor

0

Elon Musk, hem Bitcoin’i (BTC) işinin bir kesimi haline getiren Tesla’nın CEO’su rolüyle hem de renkli Twitter hesabı aracılığıyla kripto para piyasaları üzerinde büyük bir tesire sahip. Musk kripto paralar hakkında tweet attığında fiyatlar yükseliyor.

Tüm bunlar, Londra merkezli bir kripto para trader’ı Andrei Badoiu’nun Musk BTC hakkında tweet attığında Bitcoin satın alabilecek bir bot geliştirmesine yol açtı. Badoiu, bu botun Musk’ın tweet atmasından birkaç saniye sonra bir süreç gerçekleştirebileceğini söylüyor.

Decrypt ile yaptığı bir röportajda Badoiu, trader’ların tesirli bireylerin yorumlarına karşılık olarak pay senedi satın almak yahut satmak için bu tıp araçları uzun müddettir kullandıklarını ve otomatik araçların bilhassa Musk üzere toplumsal medyada tesiri bulunanların yorumlarının sıklıkla fiyatları salladığı kripto para piyasaları için uygun olduğunu söyledi. Teoride, Badoiu’nun botu, kullanıcıların Musk kaynaklı bir fiyat artışı gerçekleşmeden çabucak evvel Bitcoin satın alarak kar elde etmelerine müsaade verebilir lakin Musk, bot yayına girdiğinden beri tweet atmadığı için bu şimdi gerçek ortamda test edilmedi.

Bot birçok yatırımcıya hitap edebilirken, birebir vakitte yüksek derecede teknik bilgi gerektirir. Badoiu’nun web sitesinin açıkladığı üzere, botun müstakbel kullanıcıları, onu Twitter geliştirici araçları ve ticaret platformu MetaTrader 5’e bağlı bir hesap aracılığıyla yapılandırmalıdır – bu adımlar, ortalama Bitcoin alıcısı için muhtemelen çok ürkütücüdür. Tekrar de Badoiu, projenin hem Reddit’te hem de kod paylaşımı GitHub’da kıymetli bir coşku yarattığını söylüyor ve burada düzinelerce kişinin botu uygulamak için araçlar indirmiş durumda.

Badoiu ayrıyeten Musk bot aracının, toplumsal medyadaki makul bir mevzu hakkındaki yorumların olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu ayırt etmek için yapay zeka kullanan ve süratle büyüyen bir alan olan kelamda hassaslık tahlili içerdiğini de belirtti. Musk’ın şimdiye kadarki kripto para yorumlarının olumsuz olmadığını bilsek de Badoiu bunun değişebileceği konusunda uyarıyor.

“Musk o kadar öngörülemez ki, bugünlerde ‘Bitcoin berbat’ diye basitçe tweet atabilir.”

Musk,Bot,Tweet

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x