Çağrılar Büyüyor: Apple, Bitcoin (BTC) Yatırımında Tesla’nın Yolunu İzlemeli

0

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımının akabinde, Bitcoin 44.000 dolara sert bir sıçrama gerçekleştirmişti. Tesla’nın bu yatırımı, kripto para topluluğu tarafından kurumsal anlatıyı ilerletebilecek büyük bir gelişme olarak nitelendi. Önde gelen bir analist ise, Apple’ın Tesla’nın yolunu izlemesi gerektiğini öne sürüyor.

RBC Dominion Securities analisti Mitch Steves, 2 trilyon dolardan fazla kıymete sahip ABD firmasının, 20 yıl içinde ABD’yi kripto para pozisyonunda başkan bir ülke haline getirebileceğini söylüyor.

Analist, şirketin kripto para borsası işine girmesi durumunda Apple’ın “hemen pazar hissesi kazanabileceğini” düşünüyor. Steves’e nazaran bu türlü bir gelişme, Apple’ın “birkaç tıklama ile milyarlarca dolarlık bir fırsatı” ortaya çıkarmasına müsaade verebilir.

Steves senaryoyu, Jack Dorsey’in Square şirketinin geçen yılın üçüncü çeyreğinde Bitcoin’den 1.6 milyar dolardan fazla gelir elde etmesine dayanarak hesapladı.

Buna karşılık, Ocak ayı prestijiyle Apple, 1.65 milyar aygıttan oluşan etkin bir kullanıcı tabanına sahipken, Square’in 30 milyon güçlü aylık faal kullanıcısı var.

Ek olarak analist, Apple’ın Apple Wallet hizmetini bir kripto para hizmetine dönüştürerek, firmanın büyümesine değerli ölçüde katkıda bulunabileceğini söylüyor. Analistlere nazaran Apple, cüzdan tabanlı bir kripto para borsasından her yıl yaklaşık 40 milyar dolar kazanabilir.

Apple’ın Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini düşünen tek isim Steves değil. Toroso Investments portföy yöneticisi Dan Weiskopf da, teknoloji firmasının Bitcoin’e bilhassa enflasyona karşı bir tedbir olarak daha yakından bakması gerektiğine inanıyor. Geçtiğimiz günlerde Weiskopf, 10-20 milyar dolarlık BTC’nin, Apple’a uzun vadede “agresif bir halde pay senedi geri satın almaya” kıyasla daha fazla kar sağlayabileceğini belirtmişti.

Dolar,Apple’ın

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x