Cardano (ADA) Büyük Bir Dönüm Noktasının Eşiğinde

0

Cardano (ADA) 360 aktifliğinin akabinde, platformun geliştiricisi olan IOHK, kilit noktaların bir özetini yayınladı. IOHK, bir merkeziyetsiz borsanın demosunu gösterdi ve D-Day tarihini de doğruladı.

Cardano’nun geliştiricisi 31 Mart tarihinde blok üretiminin tam denetimini, havuz operatörlerine devredeceklerini duyurdu. Bu sebeple Cardano’nun ademi merkeziyetçiliğini ölçen bir metrik olan D-parametresi 0’a düşürülecek.

“Bugün Cardano blok zincirine aktüel bir teklif sunduk ve blok üretimi için tüm sorumluluğu 31 Mart’ta pay havuzu operatörü topluluğuna devrediyoruz!”

Cardano ağında 375 binden fazla delege ve 2350 kayıtlı havuz yer alıyor. 2020 yılında proof of stake‘e dayalı bir konsensüs protokolüne taşınan Cardano Blockchain’i, dönüm noktasına gelmiş durumda. Cardano’nun yaratıcısı Chales Hoskinson, bunun çok büyük bir yolcukluk olduğunu düşünüyor.

Bir akıllı kontrat platformu olan Plutus’un, Cardano’nun üçüncü Hard Fork Combinator aktifliği olan Alonzo’da yer alması bekleniyor.

Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x