Cardano (ADA) Cüzdanı Daedalus, Artık Yerel Token’ları Destekliyor

0

Cardano’nun (ADA) full-node cüzdanı “Daedalus” yeni bir güncelleme aldı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların lokal token’ları gönderip almasına müsaade veren bir özellik de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik eklendi.

IOHK, 30 Mart Salı günü Daedalus’un 4.0.3 sürümünün geldiğini duyurdu. Daedalus 4.0.3 sürüm notlarına nazaran cüzdan, Cardano’nun en değerli yeni özelliği olan mahallî token’ları destekliyor:

“Daedalus 4.0.3, kullanıcıların lokal token’ları gönderip almasını sağlayan değerli bir sürüm. Cüzdan adresleri artık tek bir Cardano sürecinde bulunan hem ADA hem de lokal token’ları alabilir. Mevcut mahallî token’lar, her bir token’ın bakiyesinin gösterildiği Cüzdan Özeti ekranının token kısmında görünür.

Mahallî token’lar, blokzincirinde depolanan iki onaltılık sayı, Siyaset Kimliği ve Varlık İsmi ile eşsiz bir formda tanımlanır. Mahallî token’ların daha kolay tanımlanması için bu iki numara, okunabilir bir parmak izinde birleştirilir. Bu parmak izleri “varlık” ile başlar ve Daedalus’ta her vakit lokal token’ların yanında görüntülenir. ADA, parmak izine sahip olmaması nedeniyle mahallî token’lardan farklıdır…

Mahallî token’ları kullanırken, süreç fiyatları ADA olarak ödenir ve taarruzlara karşı ağ muhafazası için her süreçle birlikte bir ölçü ADA gönderilmesi gerekir.”

IOHK’nın da dikkat çektiği üzere, Daedalus’un yalnızca Linux, Mac ve Windows PC’ler için uyumlu bir full-node cüzdan olduğunu ve Android yahut iOS taşınabilir uygulamasının bulunmadığını lütfen unutmayın.

Daedalus,Token,Ada,Cüzdan

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x