Cardano (ADA) Kurucusu, Bir Altcoin Durumu Tersine Çevirdiği Dakikada Bitcoin’in (BTC) Öleceğini Söyledi

0

Cardano kurucusu Charles Hoskinson için Bitcoin (BTC) “tüm kripto para üniteleri ortasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa en sonunda ölecek” dedi.

Bitcoin boğa koşusu kimseyi kayıtsız bırakmadı. Geçtiğimiz haftalarda uzmanlar ortasında en sevilen tartışma oldu. Kimileri Bitcoin’in aya gideceğini düşünüyor ve başkaları Bitcoin’in öleceğine inanıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin kuşkucuları ortasında.

Reddit’te Cardano’nun resmi alt dizininde paylaşılan bir röportajda Hoskinson, tıpkı fiat para üzere, Bitcoin’in sahip olduğu tek kıymetli şeyin benimsenmesi olduğunu söyledi. Bu nedenle, ona nazaran tek güçlü noktasını kaybettiğinde en sonunda ölecek: Popülerliğini.

“Bitcoin sırf kıymetli olduğu için pahalıdır. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında, tüm kripto para üniteleri ortasında en az gelişmiş, en az fütüristik olanıdır. Var olması dışında hiçbir sebebi yoktur.”

Cardano, üçüncü kuşak bir blok zinciridir, bu yüzden Hoskinson onun Bitcoin’den daha büyük bir potansiyel pahası olduğunu düşünüyor. Hoskinson için Bitcoin ise birinci kuşak bir blok zinciridir. Temelde kripto paraları bir cüzdandan diğer bir cüzdana taşır ve bu kadar.

Ethereum, ikinci kuşak bir blockchain örneğidir. Paha göndermeye ek olarak, akıllı mukaveleler, insanların bu süreçleri koşullandırmasına müsaade vererek blok zincirini daha fonksiyonel hale getirir. Öte yandan, üçüncü jenerasyon bir blok zinciri olan Cardano, ikinci jenerasyon blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü problemleri çözmeye çalışmaktadır. Sonuçta, bu, merkezi olmayan yapısını kaybetmeden ağı ölçeklenebilir, inançlı ve verimli hale getirmelidir.

“Bitcoin Kimi Gelişmeler Görmeli”

Hoskinson, Bitcoin’in rakipleriyle eşit olması için birtakım kıymetli gelişmeler sağlaması gerektiğini kelamlarına ekledi. Başka bir kripto para ünitesi tarafından durum aykırı çevrildiği anda, tekrar inovasyon yapmanın bir yolunu bulamazlarsa, Bitcoin’in öleceğini zira onu komşularının üzerinde tutmak için hiçbir nedenin olmadığını söz etti.

Hoskinson, röportajda topluluğun ademi merkeziyetçi tabiatının ve yönelim eksikliğinin geliştiricilerin çok fazla vakit kaybetmesine neden olduğunu söylüyor. Hoskinson, gelecekte anahtar olabilecek mevzulara da değindi. Onun bakış açısına nazaran, geliştiriciler ortasında fikir birliği eksikliği, ağın yine yapılandırılması, blok zincirinin idaresi ve gibisi tartışılmayan mevzular üzere gelecekteki mevzular ortaya çıkacağı vakit problemlere yol açabilir.

Bu sıkıntıları çözmek için blockchain, Hoskinson’ın bakış açısına nazaran Satoshi Nakamoto’nun tasavvur edemeyeceği bir yönetişim sistemine gereksinim duyar.

Tek,Para,Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x