Cardano (ADA) Kurucusu: Ethereum’un (ETH) İlk Hamle Avantajı Hiçbir Şey İfade Etmiyor

0

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a nazaran, Ethereum’un birinci atak avantajı, Cardano’nun blok zinciri olarak egemenliğine bir tehdit olmayacak. Yakın vakitte YouTube’da yayınlanan bir görüntüde IOHK CEO’su, Ethereum’un ağ tesirlerinden etkilenmediğini açıkladı ve 2020’de dağıtılan tüm yeni dApp’lerin sırf %31’inin Ethereum’da olduğunu sav etti.

Hoskinson, “Bu bir rekabet değil” diyerek devam etti ve Ethereum’un bir monopole dönüşmesinde birinci atılım avantajının kripto para sanayisinde “hiçbir şey söz etmediğini” lisana getirdi.

Hoskinson’ın yorumları, geçen hafta Ethereum taraftarı Anthony Sassono tarafından yapılan yorumlara direkt karşılık niteliğindeydi. Sassano, blok zincirleri kendilerini “ETH katilleri” olarak konumlandırdıklarında, Ethereum’un ağ tesirlerini daha da güçlendirdiklerini sav etmişti.

Ethereum ağında rekor seviyede yüksek gas fiyatları devam ederken ve ölçeklenebilirlik günün gereksinimi olmaya devam ederken, ağ hala kripto para dünyasındaki kullanıcılar ortasında en tanınan olanlardan biri olmaya devam ediyor. Aslında, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin yeni Ethereum 2.0 Beacon Chain’in birinci hard fork’u için bir teklif paylaşarak, ağda en çok gereksinim duyulan yükseltmelerin devam etmekte olduğunun altını çizdi.

HF1 olarak bilinen beacon chain’in birinci hard forku’nun temel amaçları, müşteri dayanağı eklemek, zincirdeki mevcut zayıflıkları düzeltmek ve parçalama ve birleştirme üzere daha büyük değişiklikler yapılmadan evvel hard fork sistemini kendi içinde test etmektir.

Cardano Ağı Cazibeli Hale Gelmeye Başladı

Bu ortada, DeFi uygulamaları hala Cardano blok zincirinde şekilleniyor. Lakin, birkaç başarılı Hard Fork Combinator (HFC) olayından sonra, Cardano’nun ağı, DeFi geliştiricileri için onu daha cazibeli hale getirmeyi amaçlayan birkaç fonksiyon ekledi. Hoskinson, şu sözleri kullandı:

“Pek çok şahane haberimiz var. Yeni pazarlar açılıyor, akıllı kontrat tarafında tonlarca ilerleme ve token’lar geliyor.”

IOHK yöneticisi, Cardano’nun teknolojisinin en yakın komşu blok zincirlerinden “önemli ölçüde daha iyi” olduğunu gözlemleyerek bu sonuca vardı zira protokol için hakikat kodu geliştirmek için oldukça bir vakit harcandı.

Ethereum,Ağ,Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x