Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Bir Ürün Ortaya Çıkarmadıkları Hakkındaki Eleştirilere Değindi

0

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson, şu anda Ethereum üzerinde çalışan en az 100 şirketin, Cardano’nun blokzincirine geçiş “sürecinde” olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın vakitte Bloomberg ile yaptığı röportajda, kesim hakkında bir ekip açıklamarda bulundu. Uniswap üzere merkeziyetsiz finansın önde gelen platformlarının gelip giden balonlar olduğunu söyleyen Hoskinson, Cardano’nun tüm ülkeleri blokzincirinde yönetmeyi planladığını söyledi. Bununla birlikte, en az 100 şirketin Ethereum’dan Cardano’ya geçiş yapabileceği iddiasında bulundu.

Ethereum’dan Cardano’ya

Hoskinson, Cardano grubunun bir eser yayınlamadan, yıllardır bir blokzinciri üzerinde çalıştığı hakkındaki tenkitlere de karşılık verdi. Hoskinson bu gecikmenin, Cardano’nun yalnızca stablecoin yahut DeFi projeleri yürütmekten çok daha yüksek muhtaçlıkları karşılayabilecek bir eser yaratması için gerekli olduğunu belirtti ve bu nedenle Ethereum’a atıfta bulundu:

“Doğru yaptık. Lakin bu, piyasaya en son girenlerden biri olduğumuz manasına geliyor. Hedefim ülkeleri bu blokzinciri üzerinde çalıştırmak. Uniswap, CryptoKitties ve öteki şeyler umrumda değil. Bunlar balon ve geliyor, gidiyor… Pet Rocks ve Beanie Babies üzere.”

Tekrar de Cardano blokzinciri, şu anda Ethereum ağını kullanan en az 100 projenin yeni meskeni olabilir:

“DeFi’yınızı alabilir ve maliyetinin 1/100’ü ila 1/1000’i karşılığında sistemimde çalıştırabilirsiniz.”

Bilindiği üzere, devam eden DeFi ve NFT çılgınlıklarının birçoklarının ardında Ethereum blokzinciri bulunuyor. Bu da ağın tıkanmasına ve son derece yüksek süreç fiyatları yaratılmasına neden oluyor.

Bu sıkıntıları çözmeyi amaçlayan Ethereum 2.0 ise geliştirme etabında olmasına karşın, piyasaya sürülmekten çok uzak ve ikinci katman tahlilleri de şimdi gerçek sonuçları göstermedi.

Cardano ise, bu ayın başlarında “Mary” güncellemesini hayata geçirdi ve 31 Mart 2021’de tam bir merkeziyetsizlik durumuna ulaşmayı planlıyor.

Hoskinson: ADA Beni Milyarder Yaptı

Hoskinson ayrıyeten son vakitlerde Cardano’nun mahallî kripto para ünitesinin süratle yükselen fiyatına da değindi. ADA, yılın başından beri karlarını %450’nin üzerinde kaydetti. Ayrıyeten, ADA birkaç hafta evvel yaklaşık 1.5 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Cardano’nun kurucusu, fiyat artışına neden olan kesin nedeni bilmediğini fakat ferdî sonuçtan ötürü minnettar olduğunu belirtti:

“Çılgın bir seyahatti. Sekiz yılda bir milyarder olmak epey çılgınca.”

Cardano,Ethereum,100

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x