Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Eleştirilere Ekosistem Haritasıyla Yanıt Verdi

0

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Cardano hakkındaki tenkitleri yanıtlamaya devam ediyor. Hoskinson bu sefer de Twitter üzerinden Cardano ekosisteminin haritasını yayınladı. Haritada ağa takviye veren tüm kuruluşlar ve işletmeler, geliştirici araçları, cüzdanlar, altyapı sağlayıcıları, borsa ve araştırma merkezleri yer alıyor.

Haritada en dikkat çeken uygulama ise, e-ticaret platformu Bondly oldu. Öteki dikkat çeken isimler ise Zürih merkezli GenTwo AG ve kripto para likidite sağlayıcısı Algoz halinde.

Cardano ile Paydaşlık Yapan Hükümetler

Büyük piyasa kıymetine karşın Cardano, üzerinde çalışan rastgele bir kayda bedel uygulamanın bulunmaması nedeniyle, bir ‘ghost chain’ olarak sıklıkla eleştiriliyor.

Tekrar de Hoskinon’un haritası, Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya üzere ülkelerle paydaşlık kurduğunu gösteriyor. Daha evvel de aktardığımız üzere Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki yeni mutabakatların milyonlarca kullanıcıyı Cardano ekosistemine getirebileceğinden bahsetmişti. 

Geçtiğimiz Şubat ayında IOHK, Wyoming Üniversitesi’ne 500.000 dolar pahasında ADA bağışladı. Hoskinson, bağışın yalnızca listeye diğer bir ortak eklemek için yapıldığı tenkitlerini reddetti:

“Bir araştırma laboratuvarı kuruyoruz ve beşerler orada makale yazıyor, protokol geliştirme yapıyor. Tahminen de yorum yapmadan evvel makaleyi nitekim okumalısın.”

Cardano’daki Varlık Sayısı 1.000’i Aştı

Cardano, 1 Mart’ta Mary hard fork‘unu gerçekleştirdi ve böylelikle kullanıcıların mahallî token’lar oluşturmasına imkan tanıdı. Blokzincirinde şu ana kadar 1.164 token yaratıldı. 

Lakin Cardano, farklı merkeziyetsiz uygulamaları barındırmak ve Ethereum ile rekabet edebilmek için rastgele bir akıllı kontrat fonksiyonunu şimdi etkinleştirmedi.

Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x