Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Sıradaki Güncelleme Alonzo İçin Tarih Verdi

0

IOHK CEO’su ve Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Mary güncellemesinden sonra gerçekleşecek sıradaki güncelleme olan Alonzo için tarih verdi. Buna nazaran, Cardano’ya akıllı kontratları getirecek olan Alonzo güncellemesinin Ağustos ayında hayata geçirilmesi planlanıyor.

Takım tarafından sunulan yol haritasına nazaran Alonzo test ağı, bir ay kadar erken bir müddet sonra yayına girebilir. Böylelikle geliştiriciler akıllı kontratları birinci sefer test ağına yerleştirmiş olacaklar. Kod dondurma faaliyeti için Haziran ayı işaret edilirken, Alonzo’nun tümüyle faaliyete geçeceği tarih olarak Ağustos ayına dikkat çekildi.

Ağustos ayında gerçekleşmesi planlanan Alonzo’dan çabucak sonra bir dizi yeni uygulama hayata geçirilebilir.

Cardano geliştiricileri, token’ları swap’lemeyi sağlayan Plutus programlama lisanında yazılmış bir uygulamanın sunumunu halihazırda gerçekleştirdiler. Bu, potansiyel olarak Uniswap üzere Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsalara bir rakip olarak ortaya çıkabilir.

Goguen’e Giden Son Adım

Cardano, geçtiğimiz birkaç ay içinde iki güncelleme bir öbür deyişle Hard Fork Combinator (HFC) aktifliği gerçekleştirdi. Birinci protokol güncellemesi, Aralık ayında kilitlemeye müsaade veren Allegra hard fork’u olarak gerçekleşti. İkincisi, Mart ayında mahallî varlıkları blokzincirine getiren Mary hard fork’uydu. Alonzo, Cardano’nun Goguen devrine girmesine müsaade verecek son adımı temsil ediyor.

Güncelleme,Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x