Cardano (ADA) Neden Refleksif Değil de Organik Bir Fiyat Toparlanması Gösteriyor?

0

Cardano, piyasadaki birden fazla altcoin üzere, 21-23 Şubat ortasında değerli ölçüde bedel kaybetti. Altcoin, 0.81 dolar düzeyine gerileyerek %30 oranında bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, altcoin’in son 24 saat içinde 1 doların üzerindeki konumunu konsolide etmeyi başardığı ve artışın yalnızca bir refleksif bir hareketten daha fazlası olduğu unutulmamalıdır.

Cardano’daki organik aktivite ve dağıtım, altcoin için kilit roller oynuyor olabilir. Her iki faktör de, altcoin’in kendi kendine toparlanmasına müsaade veriyor.

Etkin Cüzdan Sayısı Artmaya Devam Ediyor

ADA’nın faal cüzdanları, son birkaç hafta içinde %26.48 arttı. Bu da ADA için dengeli bir faaliyete işaret ediyor. Toplam cüzdan sayısı 23 Şubat’ta düzeltmenin son gününde 1.02 milyona yükseldi.

Ayrıyeten etkin cüzdan oranı, geri çekilmelere karşın sağlıklı bir oran olarak kabul edilebilecek %12.60 oranında kaldı. Lakin tüm bunların ötesinde, Cardano için daha düzgün bir fotoğraf çizen şey servet dağılımı üzere görünüyor.

Kaynak: The Block, AMBCrypto

En fazla ADA bulunduran cüzdanlar, perakende cüzdanlarla yani dolanımdaki arzın %0.1’inden daha azını tutan adreslerle ilişkilendirildi. Arzın %1’inden fazlasını tutan balina cüzdanları sırf %2.36 ile hudutlu.

Üstte yer alan dağılım istatistikleri, benimseme açısından Cardano için değerli ölçüde olumlu bir görünüm teşkil ediyor. Ek olarak Şubat 2021’de, ADA’ya sahip trader’ların sayısı tepeye ulaştı ve yeni ADA sahiplerinin sayısındaki artışı vurguladı.

Cardano Daha Az Volatil, Lakin Korelasyon Bir Sorun mu?

2017-18 boğa koşusu ile ilgili olarak, Cardano için volatilite endeksi nispeten düşük kalıyor. ADA’nın volatilitesi şu anda Ocak 2020’de görülen sayılarla tıpkı düzeyde ve fiyatlardaki ani bir düzeltme dalgasının akabinde bu yükselişte son vakitlerde artış görülmüştür.

Lakin, Cardano’nun yüksek Bitcoin korelasyonunun ileriye dönük ferdî performansını çarpıtma ihtimali vardır.

Kaynak: The Block, AMBCrypto

Bitcoin ile daha yüksek bir korelasyon, ekseriyetle uzun vadede organik büyümeyi bozar. Grafik düzgün bir biçimde tahlil edilirse, korelasyon 2020’nin ortalarından beri çalkantılı olduğundan, ADA’nın önümüzdeki aylarda BTC’nin performansından sapma mümkünlüğü vardır. Lakin, Bitcoin hareketinin önümüzdeki birkaç gün ve hafta boyunca ADA ile iç içe geçmesi daha olası görünüyor.

Ada,Cardano,Cüzdan

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x