Cardano Mary Hardfork’una Saatler Kaldı! Güncelleme Neden Önemli?

0

Cardano’nun Mary yükseltmesi, heyecan verici kullanım özellikleri sayesinde yatırımcıların iştahını kabartmış durumda.

Cardano’nun yeni yükseltmesi, ünlü Frankenstein romanının müellifi Mary Shelley’in ismini aldı. Bu güncelleme ile birinci sefer, Cardano platformunun kullanıcıları NFT tokenları oluşturup, platform üzerinde süreç yapabilecekler.

Mary güncellemesinin temel hedefi, Cardano’nun tıpkı Ethereum ağı üzere, çok varlıklı bir ağa dönüştürülmesidir. Geliştiricilere nazaran bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar, akıllı kontratlara gerek kalmadan tokenlar ile süreç yapma fırsatına sahip olacaklar.

Cardano, Bitcoin ve Ethereum ağlarının akabinde en kıymetli protokol olarak karşımıza çıkıyor. Yeni güncelleme beklentisi, ADA’nın pahasının %250 artmasına kıymetli ölçüde tesir etmişti. ADA geçtiğimiz yıl %2.440 oranında artış gösterdi.

Cardano’ya Çoklu Varlık Dayanağı Geliyor

Blok zincirinin hardfork‘unu gerektiren ana ağ yükseltmesi, Cardano için kıymetli bir kilometre taşıdır. Cardano’nun artan süreç suratlarından, vazife açısından kritik güvenliğinden ve daha düşük fiyatlardan yararlanırken mahallî tokenlar ve çoklu varlık dayanağı sunar.

IOHK, pazarlama ve irtibat yöneticisi olarak misyon yapan Tim Harrison, akıllı mukavelelerden vazgeçmenin, birçok karmaşıklığı ve kusur potansiyelini ortadan kaldıracağını savundu. Maliyet konusunda da verimlilik sağlanabileceğini tez etti.

Cardano’nun bu güncellemesi, kullanıcılar için hayli alımlı olabilir. Çünkü Ethereum GAS fiyatları son vakitlerde son derece artmış durumda. Cardano platformunda ise süreç yapma maliyeti son derece düşük.

Cardano’nun kurucusu olan Charles Hoskinson, Ethereum’un kurucu ortaklarından birisidir. Fakat Cardano’nun, Ethereum’dan daha farklı bir yaklaşım benimsediğini de belirtmek gerekiyor. Cardano’nun kullandığı Ouroboros algoritması, bu farklılığın en değerli göstergelerinden bir tanesi.

Cardono, epey süratli bir yükseliş göstermesine rağmen, hala Ethereum’un epeyce gerisinde bulunuyor. Ethereum’un piyasa kıymeti 175 milyar dolar düzeyindeyken, Cardano’nun piyasa pahası 40 milyar dolar civarında seyrediyor. Ethereum‘da faal adres sayısı 760 bini aştı, Cardano’da ise bu sayı 91 bin olarak söylem ediliyor.

Ethereum,Cardano,Güncelleme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x