Cardano’nun (ADA) Arkasında Olan Şirket, Ağın Tümüyle Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı

0

Heyecanla beklenen Mary hard fork’u, 1 Mart’ta Cardano ağında muvaffakiyetle etkinleştirildi. Güncelleme, ağı çok varlıklı bir blokzincirine dönüştürdü. Ağ artık akıllı kontratlara gerek kalmadan başka blokzincirlerindeki varlıkları barındırabiliyor.

U.Today ile paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran Input Output HK, Cardano (ADA) blokzincirinde ihtilal niteliğinde bir fonksiyonellik uyguladı. Artık Cardano (ADA), akıllı mukavele dağıtımı olmadan öbür blokzincirlerinden varlıkları barındırabiliyor.

Bu, geliştirme sürecinin maliyetini kıymetli ölçüde azaltıyor ve programatik ve programatik olmayan blokzincirleri ortasındaki etkileşimi ilerletiyor. Ağda, öbür zincirlerin lokal token’larını temsil eden varlıklar, Cardano’nun ADA varlığına benzeri halde çalışıyor.

Geliştiriciler ayrıyeten, Cardano’nun (ADA) Mary sonrası geliştirme planlarını da açıkladı. Blokzinciri tabanlı kredi platformu Celsius Network ve dünyanın birinci merkeziyetsiz yapay zeka ağı olan SingularityNET, Cardano’nun b2b benimsemesinin öncüleri olacak.

Bu Ay Tümüyle Merkeziyetsiz Olması Bekleniyor

Input Output HK’nin Eser Yöneticisi Aparna Jue, bunun blokzinciri tabanlı uygulamaların benimsemesinin birinci adımlarından biri olduğunu vurguluyor:

“Yerel token’lar, Cardano’da akıllı kontratların sunulmasında çok değerli bir adımdır ve işletmelerin ve geliştiricilerin, çok varlıklı bir Cardano ağının sunduğu artırılmış güvenlik, esneklik ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına imkan tanır. Önümüzdeki birkaç ay içinde, Cardano’nun yararı için bir dizi gelecek vaat eden kullanım alanının hayata geçtiğini görmeyi umuyoruz.”

Ek olarak, Cardano’nun (ADA) merkeziyetsizlik ölçümleri de artmış durumda. Cardano (ADA) blokzincirinin %88’i topluluk odaklı stake havuzları tarafından denetim ediliyor.

Input Output HK’daki grup, projenin merkeziyetsizlik yolunda ilerlediğini söylüyor. Cardano Mart ayının sonunda, tümüyle merkeziyetsiz hale gelerek, idare gücünü büsbütün ADA stake havuzlarına bırakacak.

Cardano,Ağ,Ada

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x