Cardano’nun (ADA) Tamamen Merkeziyetsizleşmesine Saatler Kaldı!

0

Son vakitlerin en çok konuşulan altcoin’lerin biri olan Cardano (ADA) bugün bir kilometre taşını daha geride bırakacak. Cardano’nun tümüyle merkeziyetsiz bir yapıya bürünmesine yalnızca saatler kaldı.

Cardano’nun gerisindeki şirket IOHK, ilerleyen saatlerde Cardano ağında blok oluşturma üzerindeki denetimini büsbütün bırakacak. Böylelikle ağ yalnızca ADA stake havuzları tarafından yönetilirken, tümüyle merkeziyetsiz bir yapı halini alacak. Hülasa bu akşamdan itibaren tüm bloklar sadece ADA staker’ları tarafından üretilecek.

ADA Fiyatında Artış

ADA, son vakitlerde fiyatındaki kıymetli artışlarla da gündemde. Tanınan altcoin Coingecko bilgilerine nazaran yazının yazıldığı sırada 1.19 dolardan süreç görüyordu. Datalara nazaran ADA, son 1 senede %3877.5 oranında yükseliş gösterdi. Kripto para ünitesi ayrıyeten son 1 haftada da %6 çıkar sağladı.

Cardano’da evvelki gün son olarak full-node cüzdan “Daedalus” yeni bir güncelleme almıştı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların lokal token’ları alıp göndermesine müsaade veren bir yenilik eklenmiş oldu.

Ada,Cardano

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x