CBOE, VanEck’in Bitcoin ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

0

Global pay senedi ve türev borsası olan CBOE Küresel Markets, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) VanEck’in Bitcoin ETF’ini listelemek ve ticaretini yapmak için bir talepte bulundu. Bu talep, VanEck’in ABD’de Bitcoin’e bağlı bir ETF başlatma seyahatini tekrar canlandırıyor.

CBOE sözcüsü şu sözleri kullandı:

”Başvurumuz, VanEck’in 30 Aralık’taki evvelki S-1 dosyalamasına dayanıyor ve piyasaya sürülen birinci ABD Bitcoin ETF’i olabilecek sonraki adımları temsil ediyor.”

Kanada, geçtiğimiz haftalarda büyük ilgiyle karşılanan iki Bitcoin ETF’i onayladı. Geçen ayın sonlarında piyasaya sürüldüğünden bu yana Purpose Bitcoin ETF’inin idaresi altında olan varlık ölçüsü 400 milyon doları aştı.

Cboe ETF’in avantajlarını şu halde sıraladı:

“ETF yoluyla bir Bitcoin konumuna sahip olmak, perakende yatırımcılar için direkt spot Bitcoin satın almaya kıyasla kimi avantajlar sunuyor. En değerli avantaj, Custodian’ın fonun Bitcoin varlıklarını koruma etmek için kullanılmasıdır. Sponsor, fonun Bitcoin’ini tutma formu nedeniyle NYDFS tarafından kiralanan ve düzenlenen bir fon şirketi olan Custodian’ı dikkatlice seçti.”

Chicago borsa operatörü, geçen yılın sonlarında bir data eseri aracılığıyla Bitcoin piyasasına geri dönme niyetini açıkladı. Firma, işin Bitcoin’e ve ticareti yapılabilir öteki eserlere bağlı yeni endekslere yol açabileceğini söyledi.

Firma 2019’da bilhassa 2017’de piyasaya sürdüğü Bitcoin vadeli süreç eserini sonlandırdı.

Bloomberg’den Eric Balchunas, The Scoop’un yakın tarihli bir kısmında, SEC’in bu türlü bir fonu onaylamasının an sıkıntısı olduğunu söyledi:

”Bence SEC’in bu fikre alışması an sorunu ve bunun epey süratli olacağını hayal edebiliyorum. Lakin yeniden orada değilim, düzenleyici değilim. Beşerlerle konuştuğumda duyduğum şey bu.”

Etf

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x