Çin Merkezli Teknoloji Şirketi, 40 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

0

Kripto para ünitelerinin kurumsal olarak benimsenmesi, görünüşe nazaran Asya’ya da yayılıyor.

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, 7 Mart tarihli basın açıklamasına nazaran, nakit rezervleriyle 22.1 milyon dolar bedelinde Bitcoin ve 17.9 milyon dolar kıymetinde ise Ethereum satın aldı. Meitu, bu çeşit bir atılım yapan Hong Kong borsasına kayıtlı birinci şirket olma unvanını üstleniyor.

Bununla birlikte şirketin idare konseyi, kripto para ünitelerine 100 milyon dolara kadar yatırım yapmayı kabul etti.

456 milyondan fazla kullanıcıya sahip fotoğraf düzenleme uygulamasının sahibi olan Meitu, blokzinciri teknolojisinin yıkıcı gücünü internet ile karşılaştırıyor. 00’li yıllardaki taşınabilir internet ile karşılaştırarak, dalın hala erken etaplarından yer aldığına inanıyor

Meitu, Blokzincirine Girmek İstiyor

İdare şurası, yatırım yapılan iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte daha fazla takdir görebileceğini düşünüyor.

“Uzun vadeli beklentilere karşın, genel olarak kripto para ünitesi fiyatları hala epey değişken ve bu nedenle Şura şu anda en büyük iki kripto para ünitesine piyasa bedeli olan Ether ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi ve Şura, uzun vadede hissedar kıymetini artırması gerektiğine inanıyor.”

Bununla birlikte, Ethereum takviyeli merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) başlatarak blokzinciri sanayisine girmek istiyor:

“Şirket şu anda, Ethereum tabanlı dApp’lerin başlatılması ve potansiyel yatırımlar için uygun denizaşırı blokzinciri tabanlı projeleri belirleme de dahil, lakin bunlarla hudutlu olmamak üzere, blokzinciri teknolojilerini çeşitli denizaşırı işletmelerine entegre etmenin fizibilitesini pahalandırıyor.”

Ether

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x