Çin Vatandaşları, Dijital Yuan Cüzdanı İçin Bankalara Başvurabilir

0

Çün hükümetine ilişkin altı banka, başşehir Pekin ve Şangay sakinlerinin dijital yuan cüzdanı için müracaat yapmalarına müsaade veriyor.

Çinli medya kuruluşu Securities Times’a nazaran, Pekin ve Şangay sakinleri dijital yuan cüzdanı için devlete ilişkin olan bankalara müracaatlarını gerçekleştirebilecekler. Bağlantı Bankası, Çin Posta Tasarruf Bankası, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin İnşaat Bankası, Çin Ziraat Bankası ve Çin Bankası’dır.

Bu hareket, Çin hükümetinin DCEP olarak tanınan, dijital yuana yönelik daha geniş bir atağın kesimidir. Çin, dijital para üniteleri açısından dünyada en önde gelen devletlerden bir tanesi.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayına kadar olan süreçte, 2 milyardan fazla dijital yuanın harcandığı bilgisi paylaşılmıştı. Bu sayı o periyot 300 milyon dolarlık bir sayıya denk düşüyordu. Çin bu sonuçlar için uzun vakittir faaliyetlerini sürdürüyordu.

Bankası

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x