CME, Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerini Başlattı! Fiyat Artışını Tetikler mi?

0

Chicago borsası, Pazar günü açıldıktan sonra 77 ETH kontratıyla süreç yaptı.

Chicago Mercantile Exchange (CME), Ethereum blockchain ağının lokal kripto para ünitesi olan ETH için çok beklenen vadeli süreç mukavelelerini başlattı.

Aralık ayı ortasında açıklanan, ETH vadeli süreçlerinin ticareti Pazar günü geç saatlerde başladı ve Şubat kontratı 1669.75 dolarlık açılış fiyatı kaydetti. O vakitler, spot fiyat yaklaşık 1600 dolardı.

Chicago merkezli borsa, şimdiye kadar 77 kontratta süreç yaptı ve birden fazla faaliyet Şubat vade sonunda ağırlaştı. Vadeli süreç mukaveleleri, kripto para ünitesini daha sonraki bir tarihte evvelce belirlenmiş bir fiyattan satın almak yahut satmak için yapılan yasal kontratlardır.

CME’nin ETH vadeli süreçleri nakit olarak ödenir ve büyük kripto para borsaları Bitstamp, Coinbase, Gemini, itBit ve Kraken’den alınan bilgileri içeren borsa referans oranına dayanır.

“Kurumsal Talep Çekebilir, Ralli Tetiklenebilir”

Dünyanın birinci düzenlenmiş Ethereum vadeli süreç eseri, piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi için daha fazla kurumsal talep çekebilir ve son fiyat rallisini artırabilir. Messari’nin yatırımcısı ve kurucu ortağı Qiao Wang mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“BTC’yi satın alan en eski klasik finans kurumları, şimdi satın alınmamışlarsa, esasen ETH’ye bakıyorlar. Ve haklı olarak böyleler. En çok kullanılan kripto ağı + finansın geleceği + potansiyel bir deflasyonist para siyaseti anlatımı onu son derece cazibeli kılıyor.”

Wang, ETH’nin uzun vadede 5000 dolar ve üstüne çıkacağını öngörüyor. Ethereum, Cuma günü 1700 doların üzerinde rekor düzeylere ulaşmıştı. Önder altcoin, yazının yazıldığı sırada ise 1630 dolardan süreç görüyordu.

Kripto para ünitesi, CME’nin 16 Aralık’ta vadeli süreç kontratlarını listelemeyi planladığını duyurduğundan bu yana üç kattan fazla paha kazandı. Trader ve analist Alex Kruger geçen hafta bir tweet atarak, ETH’de değerli bir çöküş mümkünlüğünün olmadığını söz edip, “Pazar artık daha olgun, makro farklı ve işin içinde farklı oyuncular var” diye konuştu.

Wang, Pazar günü de misal bir görüşü lisana getirerek, ETH için ayı piyasası varsayımı yapmanın “en makûs trade seçeneği” olacağı konusunda ihtarda bulundu.

Eth,Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x