CME, Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlatacağını Duyurdu

0

PR Newswire tarafından paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran, dünyanın önde gelen piyasa türevleri platformu CME Group, çok yakın bir gelecekte mikro Bitcoin vadeli süreç mukavelelerini başlatacağını duyurdu.

Lansman tarihi, 3 Mayıs olarak belirlendi. Şu anda, mikro Bitcoin vadeli süreçleri, düzenleyiciler tarafından incelenmeyi bekliyor.

Kurumlar ve Ferdî Yatırımcılar İçin Mikro BTC Vadeli Süreçleri

Yeni BTC vadeli süreç mukaveleleri, bir Bitcoin‘in onda biri kadar küçük olacak. Yalnızca finans kurumları için değil, tıpkı vakitte ferdî trader’lar da yararlanabilecek. Bununla birlikte, yeni Bitcoin tabanlı eser, CME’de süreç gören olağan BTC vadeli süreçlerinin tüm özelliklerini barındıracak.

CME, finansal kurumların kripto para dünyasına girmesini sağlamak için Aralık 2017’de Bitcoin vadeli süreçlerini başlatan birinci platformdu (CBOE ile birlikte).

Yüksek Talep Var

Yüksek profilli bir CME temsilcisi, daha küçük Bitcoin kontratlarının alınıp satılması için yüksek bir talep olduğunu, bu nedenle birden fazla piyasa iştirakçisi ortasındaki bu arayışa karşılık vermek istediklerini belirtti.

Standart Bitcoin vadeli süreçlerinin yanı sıra CME, yakın vakitte Ethereum’a dayalı misal kontratlar de başlattı.

Şimdiye kadar, platformda her gün 13.800 BTC vadeli süreci (69.000 Bitcoin’e eşit) süreç gördü. Ethereum vadeli süreçlerinin ortaya çıktığı 8 Şubat’tan bu yana ise, CME’de toplam 767 ETH kontratı el değiştirdi.

Cme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x