Coinbase, Bilançosunda Bitcoin (BTC) ve Diğer Kripto Paraları Tuttuğunu Açıkladı

0

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bilançosunda bir yatırım olarak Bitcoin (BTC) ve öteki kripto para ünitelerini tuttuğunu açıkladı. Coinbase’den Brett Tejpaul, “Kripto para iktisadının uzun vadeli potansiyeline güçlü bir biçimde inandığımız için kripto para ünitelerine yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kripto para borsası Coinbase, bugün yayımladığı blog yazısında bilançosunda bir yatırım aracı olarak Bitcoin ve öbür kripto para ünitelerini tutuyor.  Coinbase’den Brett Tejpaul, hususla alakalı olarak şu tabirleri kullandı:

“Kuruluşumuzdan bu yana, bilançomuzda Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini tuttuk ve kripto para iktisadının uzun vadeli potansiyeline güçlü bir halde inandığımız için kripto varlıklarına yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Tejpaul, belli bir yatırım sayısı açıklamadı. Bu, ortaya çıkan şaşırtan olmasa da, Coinbase’in bilançosunun bir modülü olarak Bitcoin yatırımını birinci defa kamuya açıkladığı görülüyor.

Birkaç kripto para şirketi, hazinelerinin bir kesimi olarak Bitcoin’e yatırım yaptı. Bitcoin Hazineleri’nden alınan bilgilere nazaran, kripto para ve kripto para olmayanlar da dahil olmak üzere tüm şirketler, bilançolarında toplu olarak 67 milyar dolar bedelinde Bitcoin tutuyor. Sayı, Bitcoin’in yaklaşık 50.000 dolarlık şu anki fiyatına dayanıyor.

Yatırım

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x