Coinbase, Ethereum (ETH) 2.0 Stake’i İçin Bekleme Listesini Açtı

0

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, Ethereum 2.0 staking için bekleme listesini açtı.

CoinDesk’in haberine nazaran, Coinbase müşterileri artık Beacon Chain akıllı kontratından ETH 2.0 staking için yararlanabilecek.

En son yenileme, proof of work’ten proof of stake’e gidecek köprü fonksiyonu görüyor. Olağanda 32 ETH sahibi olmanız gerekirken, Coinbase kullanıcıları hesaplarındaki Ethereum’ları stake ettirebilir.

Coinbase Perakende eser yöneticisi Rhea Kaw, CoinDesk’e kullanıcıların stake ettiği ETH ölçüsünün %7.5’e kadar getiri sağlayabileceğini söyledi. Ancak getiriler Ethereum’un değişkenliğine bağlı:

“Hizmet karşılığı olarak, Coinbase tüm mükafatların %25’ini kurul olarak alıyor.”

Ethereum staking seçeneğiyle bir arada, Coinbase Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM) ve Tezos (TZX) token’larına da staking seçeneğini getirdi.

Coinbase’ten sonra Kraken, müşteriler ismine Ethereum’ları stake ettiriyor. Birebir anda MyEtherWallet da stakingi destekliyor.

Ethereum’un Büyük Adımı: Ethereum 2.0

Ethereum’un yeni dizaynının ardındaki sistem Beacon Chain, aralık ayında oluşturuldu. Platformda pay sahibi olmak için, kullanıcılar tüm ETH’lerini ETH2 (Beacon Chain ETH, ya da ETH) olarak yatırmaları lazım.

Beacon Chain’e yatırıldıktan sonra, ETH’ler aşikâr bir mühlet çekilemez. Kaw’a nazaran şu an ETH’ler çekilemese de Coinbase bu özelliğin getirilmesi için uğraşıyor.

“Tüm ETH’ler stake ettirildikten sonra ETH2’ye geçecek.”

Şu ana kadar 5.5 milyar dolarlık ETH Beacon Chain’de kilitlendi.

Eth,Ethereum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x