Coinbase’in Aktif Kullanıcıları %117 Oranında Artış Gösterdi

0

Olası yatırımcılara kripto para borsanızın yılın birinci üç ayında 1.8 milyar dolar kazandığını söylemek, şirketinizi Nasdaq listelemesinden birkaç gün evvel pazarlamanın mutlaka en güzel yolu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, dün akşam saatlerinde birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 2021’in 1. çeyreğinde milyonları aşan karlar elde ettiğini belirtti. Gişe rekorları kıran çıkarlar büyük ölçüde temelde kripto para sanayisinin parabolik yükselişinden kaynaklanıyor.

Coinbase, Halka Arz Öncesinde Birinci Çeyrekte Rekor Kar ve Gelir Açıkladı

Coinbase’in eksiksiz bir birinci çeyrek performansına sahip olduğunu söylemek yetersiz kalır. Yayınlanan bir rapora nazaran, Coinbase’in kullanıcı tabanı, 2020’nin 4. çeyreğinde 2,8 milyondan, 2021 çeyreğinde 6,1 milyona şaşırtan bir artışla %117 arttı. Sonuç olarak, 31 Mart’ta sona eren üç aylık devirde borsanın geliri 1.8 milyar dolara yükseldi ve kabaca 740 milyon ile 800 milyon dolar ortasında bir kar elde etti.

Ek olarak, Coinbase’in toplam varlıkları tek bir çeyrekte 90 milyar dolardan 223 milyar dolara çıktı; Bu varlıkların 122 milyar doları kurumsal yatırımcılardan kaynaklandı. Açıklanan 1. Çeyrek sonuçları, Coinbase’in 14 Nisan Çarşamba günkü halka arzından yalnızca birkaç gün evvel geldi. Umut verici bir çeyrekten sonra, borsanın paylarının fiyatı Ocak ve Mart ortasındaki periyot için kestirim edilen 343.58 dolardan kolaylıkla yükselebilir.

2021’in Kalanı İçin Neler Beklenmeli

Şu anda Coinbase, yüksek volatilitenin kripto piyasasının Aşil tendonu olmaya devam ettiğini kabul ediyor, fakat firma fiyatlar düştüğünde bile elinden gelenin en uygununu yapmayı planlıyor:

“Bu gelir öngörülemezliği, kârlılığımızı çeyrekten çeyreğe kadar etkiliyor. Sarfiyatlar açısından, Bitcoin fiyatında düşüş görebileceğimiz periyotlar de dahil olmak üzere yatırıma öncelik vermeyi planlıyoruz.”

Borsanın yılın geri kalanı için etkin aylık kullanıcılarına ait iddialar raporda sağlanıyor, lakin borsa gelir yahut kar hakkında açıklamada bulunmuyor. Toplam kripto para piyasası değerlemesinin 2021 boyunca yükseldiği bir senaryoda 7 milyon süreç yapan kullanıcı “yüksek” bir sayıdır. Firma, piyasa pahasının sabit kalması durumunda 5,5 milyon kullanıcıyı “orta” sayı, 4 milyon kullanıcıyı ise “düşük” olarak belirtmektedir.

Genel olarak, Coinbase’in yakında halka arz edilmesi, olgun ve saygın bir kesim olarak kripto para dalının evriminde bir dönüm noktası olacak.

Çeyrek,Borsa,Kullanıcı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x