Coinbase’ten Yüksek Miktarlarda Bitcoin (BTC) Çekildi! Neler Oluyor?

0

Aralık ayının ortasından bu yana 3,4 milyar dolar kıymetinde Bitcoin (BTC) Coinbase’ten çıktı.

CryptoQuant’a nazaran, Aralık ayında Coinbase’te 865.000 Bitcoin tutuluyorken, bu sayı 770.000’e düştü. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Coinbase’te tutulan Bitcoin’lerin dışarı akışına dikkat çekmişti. O gün, 15.000 Bitcoin, ABD borsalarından ferdî cüzdanlara çekilmişti.

CryptoQuant CEO’su bu olayın kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i borsa dışı alımları sonucunda oluştuğunu söyledi

“15,000 Bitcoin 32,400 dolar olarak dışarı aktı. Süreçlere bakılınca Bitcoin’ler şahsî cüzdanlara transfer edildi. Büyük olasılıkla kurumsal yatırımcılar borsa dışı alım yaptılar ve bu gelişmenin boğa piyasasına yönlendirdiğini düşünüyorum.”

Balina Guggenheim Partners mi?

Ju, alıcının Guggenheim Partners olabileceğine işaret etti:

“Coinbase’ten dışarı akan Bitcoin’ler Guggenheim’ın olabilir. Şayet böyleyse, Bitcoin, 32.400 dolardan satın alınmış olabilir.”

Ju, 1 Ocak’ta 12.063 Bitcoin’in Coinbase’ten dışarı aktarıldığını açıklamıştı. O devirlerde Ju, Bitcoin takviyesinin 30.000 dolar bandında güçlendiğini söylemişti.

“Çoğu kurumsal yatırımcı Bitcoin’i 30.000-32.000 dolar bandında satın almıştı. 2 Ocak’taki Coinbase’ten çekilen Bitcoin ölçüsü, üç yılın en yüksek düzeydeydi. Spekülatif bir kestirim, lakin şayet kurumsal yatırımcılar boğa piyasasının gerisindeyse 30.000 dolarlık takviyesi koruyacak. Ona karşın şayet taban görülürse, Bitcoin 28.000 doların altına düşmez.”

Coinbase’ten dışarı aktarılan Bitcoin’ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Dolar,Dışarı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x