CoinShares CSO’su Meltem Demirörs: Bitcoin (BTC) Bulundurmama Kurumlar İçin Çok Riskli

0

CoinShares stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı Meltem Demirörs, kurumların portföylerinde Bitcoin (BTC) bulundurmamasının riskli olduğunu açıkladı.

CoinShares CSO’su Demirörs, CNBC’deki röportajında Bitcoin boğa piyasasının süreksiz olduğunu ve düzenleyicilerin kripto paralara karşı sert tedbirler alacağını söyledi:

“Janet Yellen açıklamalarını Bitcoin sanayisi için anlaşılması güç bir üslupla kaleme aldı. Bana nazaran Bitcoin düzenlemeleri konusunda yanlış anlaşılma var. Biz ise uyumluluk konusu üzerinde çok fazla vakit harcıyoruz. Tekrar de 2020 yılına bakıldığında Bitcoin bulundurmamak anlaşılabilirdi. Ancak 2021’den sonra Bitcoin’in portföyünüzde olmaması çok riskli.

Yalnızca yatırımcılar için değil, şirketler için de bahsediyorum. MicroStrategy portföyündeki Bitcoin oranını arttırıyor. Alım yapmaya başladıklarından beri rezervlerini ikiye katladı. Hatta devletler de Bitcoin’in dünya iktisadına tesirini ciddiye almaya başladı.”

Demirörs Bitcoin boğa piyasasının çoğunlukla kurumlar tarafından desteklendiğini, küçük yatırımcıların ise daha küçük kripto paralar ile ilgilendiğini açıkladı:

“Bitcoin’e ilginin birden fazla kurumlar üzerinden geliyor. Trendlere baktığımızda, birden fazla kurumsal olan müşterilerimiz halka açık borsalardan Bitcoin alımı gerçekleştiriyor. Evvelden küçük alımlar vardı lakin 2017’ye göre çok daha az.”

Demirörs, son olarak Dogecoin (DOGE) hakkında da açıklama yaptı:

“Dogecoin (DOGE) ve başka küçük coinlerde küçük süreç hacminin arttığını görebiliyoruz. Bilhassa Gamestop ve AMC’ye bakınca bu trendi görebiliriz. Bitcoin’e bakınca ise tam zıddından bahsetmek mümkün. Ray Dailo, Black Rock’ın portföyüne Bitcoin olduğunu söylüyor, Guggenheim da tıpkı davranışı sergiliyor. Şu an tüm büyük firmalar Bitcoin ile ilgileniyor.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x