Cosmos (ATOM), Uzun Zamandır Beklenen Özelliğini Etkinleştirdi

0

Cosmos (ATOM) için uzun vakittir beklenen “Inter-Blockchain Communication” standartı yani IBC etkinleştirildi. Cosmos,bu özellik sayesinde kripto para varlıklarını bağımsız blok zincirleri ortasında kolay kolay aktarılmasını sağlayacak. Blok zincirler ortası bağlantı protokolü Cosmos’ta hayata geçerek farklı ağların token’larını ve öteki datalarını değiş tokuş etmesini sağlayacak.

Geliştiricilerinin bugün yaptığı duyuruya nazaran, merakla beklenen Inter-Blockchain Communication (IBC) protokol transferleri Cosmos (ATOM) üzerinde canlı hale getirildi ve kullanıcıların token’larını farklı merkezi olmayan ağlar ortasında aktarmalarına müsaade verdi. Duyuruda, şu sözler kullanıldı:

“5 yıllık araştırma ve geliştirmeden sonra, Inter Blockchain Communication, Cosmos Hub’da sunuluyor! Bu, IBC token transferlerini etkinleştiren zincirler ortası irtibatı etkinleştirmenin birinci adımıdır – bir zincirden başkasına fungible token’lar göndermenize imkan tanır.”

Bugünden itibaren IBC uyumlu blok zincirleri, token’larını Cosmos Hub’a gönderebilir. Sistem hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez (NFT’ler) dijital varlıkları dayanaklar. Geliştiricilere nazaran, IBC’nin piyasaya sürülmesi, token borsaları ve NFT pazarları üzere birçok yeni yenilikçi uygulamanın kapılarını açıyor. Örneğin, protokol, çok zincirli akıllı mukaveleler oluşturmak ve mantığını farklı blok zincirleri ortasında bölmek için kullanılabilir. Bu sistem sayesinde, öteki blok zincirleri, tanınan merkezi olmayan uygulamaları (dapps) birden çok zincire bölerek ölçeklendirme problemlerini çözebilir.

IBC protokolünün baş geliştiricisi Christopher Goes şunları kaydetti:

“Pek çok farklı blok zincirini bir ortaya getirmek yeni bir kripto-ekonomik sistem oluşturabilir.”

Cosmos,Token

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x