Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’tan Karşılaştırma: Kripto Para mı Tarım Arazisi mi?

0

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Anadolu Ajansı’na iktisattaki son gelişmeleri yorumlarken tıpkı vakitte kripto paralara da kısa bir biçimde değindi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin tüm dünyaya tarımın ne kadar değerli olduğunu gösterdiğini belirten Yiğit Bulut, tarım yerleri hakkında açıklamada bulunurken kripto paralarla yerleri karşılaştırdı. Bulut, tarım yerleri hakkında şunları söyledi:

“Önümüzdeki 10 yılda kendi yediğini üretebilen ülkeler ayakta kalabilecektir. Birtakım ülkelerde sentetik et tartışmaları var. Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) büyükbaş hayvanların yasaklanması konusunda ülkelere baskı yapıyor. Bütün bunlar, aslında, yeni bir dünya nizamının geldiğini gösteriyor. Türkiye verimli topraklar bakımından varlıklı bir ülke. Önümüzdeki 10 yılda en değerli bakanlığın Tarım Bakanlığı olacağını düşünüyorum. Beslenemezseniz, kendi gıdanızı üretemezseniz, yeni dünya sisteminin esiri olursunuz. O nedenle Türkiye’nin, tarım ve besin siyasetlerinin daha da geliştirilerek tam bir tarım ülkesi haline gelmesi gerekiyor.”

Yatırım Araçlarıyla Tarım Yerlerini Karşılaştırdı

Yiğit Bulut, tarım topraklarının ileride en değerli bedeller haline geleceğini belirtirken son devrin en tanınan yatırım araçlarından birisi olan kripto paralarla bir karşılaştırmasını da yaptı. Bulut, şunları söyledi:

“Lütfen tarım yerlerini imara açmayın. Tarım yerleri önümüzdeki yıllarda en değerli varlık olacak. Bana ’10 sene sonra avro, dolar, altın, kripto para ve tarım toprağı mi daha pahalı olacak?’ diye sorarsanız karşılığım ‘tarım arazisi’ olacaktır. Tarım yerleri tarla olarak kalmalı.”

Tarım,Bulut

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x