Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dijital Para Açıklaması!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktisat ıslahat paketini açıkladığı konuşmasında dijital paralardan da bahsetti. Erdoğan, dijital para konusu için altyapı oluşturacak adımlar attıklarını lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı son vakitlerde çok konuşulan kripto para üniteleri ve regülasyonlarla alakalı olarak kıymetli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital paralar için düzenlemelerden bahsederek; şunları söyledi:

“Teknolojik ve hukuksal altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıyeten sermaye piyasaları tarafında da düzenlemeler olacağını, şirketlerin halka arz süreçlerini kolaylaştıracaklarını lisana getirdi.

Erdoğan dijital vergi uygulamasından da bahsetti. Cumhurbaşkanı, bununla alakalı olarak “Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz. Dijital vergi asistanı sistemini devreye alıyoruz. İkili vergilendirmeyi tedbire mutabakatlarını revize ediyoruz” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasındaki değerli başlıklar toplumsal medyadan da şu biçimde paylaşıldı:

Erdoğan,Cumhurbaşkanı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x