Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Bir Blockchain Paylaşımı Daha!

0

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Blockchain hakkında kısa bilgilendirme yapmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bugün ise Blockchain teknolojisi hakkında daha kapsamlı bir paylaşım yaptı. Yayınlanan 3 dakika 26 saniyelik görüntüde, blockchain basitçe anlatılıyor.

Blockchain Nedir?

Eşler ortası (P2P) bir yapıya sahip olan blockchain, bilgilerin global olarak binlerce sunucuda depolanmasına müsaade verirken, ağda bulunan herkesin başka süreçleri görmesine imkan tanıyan dağıtılmış bir defter teknolojisidir. Bu özellik, bir kullanıcının ağı ele geçirmesini ve ağ üzerindeki süreçleri zorlaştırmasını imkansız hale getirir.

Blockchain teknolojisi, Bitcoin ve öteki kritpo paraların gerisindeki teknolojidir. Lakin bu teknolojinin kullanım alanı çok daha geniştir. Sıhhat bölümü, bankacılık kesimi, sanayi v.b. üzere birçok alanda da blockchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanılır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x