Dalın bilgi kaynağı olacak

0

Kullanıcılarına süratli, kolay ve inançlı kripto para süreç hizmeti sunan Paribu’nun Müşavere Kurulu’nda Bikem Kanık, Cemil Şinasi Tıbbın, Hulki Okan Tabak, Turan Sert ve Yakup Bayrak bulunuyor. Paribu Müracaat Heyeti, dijital varlık süreç hizmetleri, blokzincir çalışmaları, müşteri tecrübesi, risk idaresi üzere mevzularda Paribu’ya ve ekosisteme katkı sağlamayı hedefliyor. Müracaat Şurası üyeleri ayrıyeten kamuoyuna gerçek bilgi aktararak Türkiye’de kripto paranın bilinirliğine katkı sunacak.

Paribu CEO’su Yasin Oral, Paribu’nun lokal ölçekteki muvaffakiyetlerini küresele taşıma sürecinde alanında uzman isimlerle bir ortaya gelmenin hem Paribu’ya hem de dala büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Yasin Oral, “Dünya standartlarını belirleyecek düzeyde dijital varlık hizmeti sunma ve kripto paraların gündelik omurdaki kullanımını yaygınlaştırma seyahatimizi Müracaat Konseyimizin katkılarıyla sürdürüyoruz. Paribu Müracaat Kurulu’na katılan kıymetli isimlerle bu yolda attığımız adımlar daha da güçlü hale geldi” dedi.

Kanık 25 yıllık mesleğiyle Paribu’da

25 yılı aşkın mesleğinde bir ekonomist ve finans profesyoneli olarak birçok farklı alanda hizmet veren Bikem Kanık, bankacılık ve finans alanında başladığı iş hayatında, menkul değer yatırım danışmanlığı, portföy yöneticiliği, hazine müdürlüğü, kurumsal finansman müdürlüğü, lokal ve memleketler arası firmalarda iş geliştirme ve strateji yöneticiliği yaptı. Türkiye’nin risk idaresi alanındaki servis gereksinimini görüp kendi risk idaresi şirketini kuran Kanık, idare şurası üyelikleri, danışmanlıkları ve denetleme konseyi üyelikleri üzere misyonlarını sürdürüyor.

Tıbbın, blokzincir deneyimini paylaşacak

30 yılı aşkın müddettir fintech ve pazarlama dünyasında çalışan Cemil Şinasi Cinsin, bugüne dek bilgisayar oyunlarından üç boyutlu sanal dünyalara kadar pek çok çalışma yaptı. Yerli ve milletlerarası firmalar için kampanyalar hazırladı. Blokzincir, kripto para ve dijital varlık hususlarında projeler üretti. Cinsin, hala çeşitli özel ve kamu kuruluşlarına blokzincir teknolojisi konusunda danışmanlık, Boğaziçi Üniversitesi’nde de birebir bahis üzerine part-time ders vermektedir.

Tabak, finansal süreçlerdeki tecrübelerini teknoloji ve blokzincir ölçeğinde kıymetlendirecek

Hulki Okan Tabak 1992’de Robert Kolejden mezun oldu, akabinde Koç Üniversitesi Memleketler arası Alakalar Bölümü’nü bitirdi ve Bilgi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı. Çeşitli finans kuruluşlarında çalıştıktan sonra 2002-2017 periyodunda teşebbüs sermayesi alanında fon yöneticisi olarak çalıştı. Bu periyodun değerli bir kısmında İş Teşebbüs Sermayesi ve AIG Capital Partners bünyesinde ortalarında Mars Sinema, Step Halı, For You, numnum ve Radore üzere şirketlerin de olduğu yatırımlarda vazife aldı. Yatırımların finansal süreçleri dışında idare konseyi üyeliği ve icra şuralarında yer alarak portföy şirketlerinin stratejik ve operasyonel süreçlerine de dahil oldu. 2018 sonrasında, teşebbüs sermayesi periyodundaki erken etap ve teknoloji işlerine odaklanma kararına paralel olarak bu alandaki projelerle ilgileniyor. Finansal teknoloji alanında en heyecan verici işlerin kripto para ve blokzincir etrafında yapıldığı fikriyle bu hususta bilgi sahibi hayli bu hususta yazmaya ve bilgi paylaşmaya başladı. Ayrıyeten fotoğraf konusundaki okul yıllarından devam eden çalışmalarını farklı kanallardan paylaşıma açtı.

Sert, finans ve teknoloji alanındaki uzmanlığıyla Paribu’da

Boğaziçi Üniversitesi İşletme (BA, 1995) ve Harvard Business School (MBA, 2001) mezunu olan Turan Sert, finans ve teknoloji yüklü mesleğine Arthur Andersen’da kontrol ve Garanti Bankası’nda yatırım bankacılığı ile başladı. Booz Allen New York ofisinde üç yıl süren idare danışmanlığı sonrası 2005 yılında Türkiye’ye döndü. Çeşitli Fiba Kümesi iştiraklerinde murahhas azalık ya da idare konseyi üyelikleri ve 2014-16 yılları ortasında Özyeğin Üniversitesi’nde CBO’luk misyonunda bulundu. Evvel kuruluşundan itibaren içinde yer aldığı Teşebbüs Fabrikası, sonrasında da 2016 yılında kurduğu teknoloji teşebbüsü ile Türkiye’deki ekosistemin büyümesine katkı sağladı. Blockchain Türkiye aracılığıyla 2019 yılında yayımlanan “Sorularla Blockchain” isimli bir kitabı da bulunmaktadır.

Dijital dünyada girişimciliğin uzman ismi Bayrak, tecrübelerini aktaracak

Saint-Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde yükseköğrenimini tamamlayan Yakup Bayrak, mesleğine Türkiye’nin birinci internet teşebbüslerinden akampus.com’da başladı. Dijital dünyada 14 yılı aşkın mühlet çalışmalar yapan Bayrak, Pure New Media ve Bilge Adam üzere şirketlerde üst seviye yöneticilik misyonlarında bulundu. Bayrak’ın birinci teşebbüsü 2009’da hayata geçirdiği KeyFruit oldu. Akabinde tasarım stüdyosu SHERPA’yı, Türkiye’nin birinci “growth hacking” teşebbüsü DAM Growth Hackers’ı, workshop’lar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu, “girişimci dostu girişim” olarak nitelendirilen ciz.io’yu ve Türkiye’nin tecrübe tasarımı alanındaki birinci topluluk portalı olan SHERPA Blog’u kurdu.

Hibya Haber Ajansı

 İş,Süre,Kurulu,Alanında,Yılı,Danışma Konseyi,Bayrak

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x