DeFi’daki Toplam Kilitli Değer 32 Milyar Doları Aştı

0

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam paha (TVL) 32 milyar doları aşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseldi.

Fakat kimi yorumcular, DeFi’ın hala erken periyotlarında olduğunu vurgulamaya devam ediyor. Misal bir görüş yakın vakitte DeFi Alliance’tan Qiao Wang tarafından da lisana getirildi.

Bununla birlikte birçok kişi, alanın yakın gelecekte daha fazla talep göreceğini düşünüyor. Bunlardan biri, önde gelen DeFi oracle’ı Chainlink’in (LINK) kurucusu Sergey Nazarov:

“Robinhood’da olduğu üzere daha fazla kontrat ihlali ortaya çıktıkça, bir markanın kağıt taahhütlerinin ötesine geçen muteber kontratlara olan gereksinim büyük ölçüde talep görecektir.”

DeFi, blokzincirlerini, akıllı kontratları ve oracle’ları birleştirerek kullanıcılara emniyetli mukaveleler sağlıyor. Üstte bahsedilen büyümeye ek olarak, merkeziyetsiz borsalar (DEX) da süreç hacimlerinde büyük bir artış kaydetti. OKEx Insights tarafından derlenen datalara nazaran, DEX’lerdeki haftalık ortalama süreç hacmi %10 arttı ve 197 milyar dolar olarak kaydedildi. Bunun %37’lik değerli bir kısmını ise Uniswap oluşturdu.

Kaynak: AMBCrypto

Dijital varlık yatırım şirketi Blocktown Capital’in kurucusu James Todaro da DeFi’de yükseliş bekleyen isimlerden biri. Todaro şunları kaydetti:

“DeFi, sırf sizin ve güçlendirilmiş kodun paranızın tam denetimine sahip olmasını mümkün kılıyor.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x