Demirörs: Ethereum’a (ETH) Benzeri Görülmemiş Düzeyde Kurumsal İlgi Var

0

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en büyük ikinci kripto para ünitesi Ethereum’a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha evvel hiç görülmemiş düzeylerde olduğunu açıkladı.

Fox Business ile yaptığı röportajda Demirörs, kripto para şirketleri ve yatırım araçları aracılığıyla bir dizi kripto para ünitesine toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’in son vakitlerde ETH’ye kurumsal ilginin arttığını gördüğünü açıkladı.

Röportaj sırasında Demirörs, geçen hafta halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izlediğini, bunların birçoklarının ETH için olduğunu söyledi. Demirörs şunları söyledi:

“Geçen hafta, girişlerin %80’i Ethereum yatırım eserlerine gitti ve daha evvel hiç bu türlü bir kurumsal ilgi görmedik.”

Daily Hodl raporuna nazaran Demirörs, yatırımcıların önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ile bağlı riskleri azaltmak için onun dışındaki kripto para ünitelerine de yatırım yaptığını kelamlarına ekledi.  Tesla’nın bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırıma gelince, Demirörs, elektrikli araba pazarının yakın vakitte S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti.

Bunun, kripto para üniteleri kelam konusu olduğunda daha fazla yatırımcı şuuruna ve benimsenmeye yol açacağını, muhtemelen daha fazla yatırımcının alana girdiğini yahut en girmeyi düşünebileceğini söyledi.

Ethereum‘un fiyatı, bu yılın başlarında evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kırdı ve 1875 doların biraz üzerinde ulaştı. CoinMarketCap datalarına nazaran ETH, yazının yazıldığı sırada 1747 dolardan süreç görüyordu.

Yatırım,Eth

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x