Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) ve Diğer Altcoin’leri Geride Bırakarak Twitter’da En Çok Konuşulan Kripto Para Oldu

0

Kripto para takipçisi ICO Analytics datalarına nazaran, Dogecoin (DOGE) geçen ay Twitter’da en çok konuşulan kripto para ünitesi oldu. Dogecoin (DOGE) piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’i (BTC) bile geride bıraktı.

Datalara nazaran Dogecoin (DOGE), Twitter’daki kripto paralar hakkındaki tüm bahsetmelerin %10.4’ünü oluşturdu. Bitcoin ise %10.1 ile çabucak gerisinden geldi. Dogecoin (DOGE) hakkında bahsedilmeler, 17.000 etkin kullanıcılı Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’inkinden on kat daha yüksekti.

Dogecoin, 2013 yılında Shiba Inu köpeği maskotuyla bir “şaka” parası olarak doğdu. Bugün, kripto para ünitesinin kıymeti 6.5 milyar doları aşarken rock yıldızları, teknoloji girişimcileri ve hatta hükümet yetkilileri dahi toplumsal medyada Dogecoin’den bahsediyor.

Dogecoin’in en büyük hayranlarından biri, geçmişte kendisini Dogecoin’in CEO’su olarak anan Tesla CEO’su Elon Musk. 49 yaşındaki milyarder, geçtiğimiz ay Dogecoin’i odak noktasına aldığı bir tweet çılgınlığına girişti ve attığı tweet’ler ile kripto paranın çok yükseleceğini ima etti.

Bu, Musk ve Twitter ile sonlu kalmadı. Altcoin, 2020’de görüntü uygulaması TikTok’ın da değerli gündem unsurlarından biri haline geldi ve birkaç gün süren bir Dogecoin çabasını tetikledi.

Tüm bunlar, altcoin fiyatının süratle yükselmesine neden oldu. CoinGecko’ya nazaran DOGE, Ocak 2020’de 0.002 doların atında olan düzeyinden, geçen ay tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0.083 dolara kadar yükseldi. Bu, %4050’lik bir artışa denk geliyor.

Bununla birlikte Dogecoin, tek bir adresin toplam arzın %27’sinden fazlasını elinde tutması ve fiyatların yapay olarak şişirilmesine neden olabileceği telaşıyla tenkitlere maruz kaldı. Bu tenkitlere Musk da katıldı ve balinalara varlıklarını satmaları halinde kıymeti kadar ödeme yapacağını söyleyen bir tweet attı. Ayrıyeten Doegecoin ağı, gösterilen ağır ilgi nedeniyle bu haftanın başlarında yeni bir güncelleme de aldı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x