Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı, Litecoin’i (LTC) Tehdit Ediyor

0

Deneyimli kripto para araştırmacısı Lucas Nuzzi, Dogecoin (DOGE) çılgınlığının neden Litecoin’i (LTC) tehdit edeceğini açıklıyor. Ve iki farklı platformun ataklara karşı nasıl dayanabileceğini anlatıyor.

Digital Assets Research kurucu ortağı Lucas Nuzzi, Dogecoin ve Litecoin ağlarına nasıl taarruz yapılabileceğini paylaştı ve bunlara karşı tedbirleri sıraladı.

Latife Hedefli Oluşturulan Coin’in Madencisi Yok

Nuzzi’ye nazaran, 2014’te Dogecoin ağındaki madenci eksiği, platformu %51 saldırısına karşı savunmasız bıraktı. Geliştiricilerin uyguladığı Yardımcı Proof of Work (AuxPoW), Dogecoin madenciliğini misal ağlarla eşleşmesini sağladı.

Önerilen tahlil, birinci günden ihtilaflı oldu: Dogecoin madenciliği, büyük madencilerin denetimine bağlı oldu. Bugün, Litecoin madenciliğinin %95’i, platform içindeki madenciler tarafından yapılıyor. Şu anki tercih, bulunmasından beri geçen eğlenceli yılları, hiç görülmemiş toparlanmadan ötürü önemli bir soruna dönüştürdü.

Dogecoin fiyatındaki %1200’lük artış, hash seviyesini %15 artırdı. Sonuç olarak Litecoin ve Dogecoin, siber ataklara çok daha açık pozisyona geldi.

2013’ten Beri Piyasada Olan Kripto Paralar İçin Son Deva

Nuzzi, Litecoin’e düzenlenecek %51 saldırısı sayesinde büyük çaplı süreçlerin blockchain platformlarına kaydedilmemesinin sağlanabileceğini söyledi.

Dogecoin fiyatındaki ralliyi düşünürsek, akın yapıldığı vakit kârlar arttıkça, saldırganlar için daha cazip hâle geliyor. Nuzzi, Litecoin ve Dogecoin için doğrulama vakitlerinin artırılmasını önerdi. Şayet doğrulama vakti 24 saate çıkarılırsa, büyük çaplı atağın toplam maliyeti 2 milyon doları bulur.

Günün sonunda Dogecoin platformu, 2021 yılı teknolojileriyle karşılaştırıldığı vakit gereğince gelişmemiş durumda. Kripto para araştırmacısı, DOGE ile ilgili bir ihtarda bulundu:

“Bu olgunluk ve ciddiyet eksikliği eğlencelidir, meme’in bir kesimidir .. Fakat şayet on milyar dolarlık bir piyasa bedeli olan Dogecoin kripto paraya atacağınız adımsa, dikkatli olmalısınız. Hayatta biriktirdiğin birikimi bir meme’e koymayın.”

Atak,Platform

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x