Dogecoin (DOGE) Kripto Para Dünyasında Popülerleşmeye Devam Ediyor

0

Dogecoin (DOGE) bir “meme” token olmanın ötesine geçmeyi sürdürüyor. NBA’in en kıymetli gruplarından olan Dallas Maverics, biletler ve çeşitli eserler için Dogecoin ile ödeme yapılmasına imkan sağlayacağını duyurdu.

Açıklama Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’dan geldi. Cuban yaptığı açıklamada “bazen iş hayatında eğlenceli şeyler yapmak gerekir” sözlerini kullandı.

Bu gelişme, Dallas Mavericks’in birinci kripto para gelişmesi değil. 2019 yılının Mayıs ayında da Bitcoin (BTC) ile ödeme yapılmasının önünü açmıştı. Tıpkı Bitcoin’de olduğu üzere Dogecoin ile yapılan ödemelerin de BitPay aracılığı ile yapılması planlanıyor.

Ünlü yatırımcı Mark Cuban, kripto paralara olan ilgisi ile tanınıyor. Sıklıkla Twitter’dan Dogecoin’i ilgi duyduğunu açıklayan Cuban, oğluna yatırım yapmayı öğretmek için de Dogecoin kullandığını tabir etmişti.

Dogecoin Yükselişi Sürüyor

Bir göğüs token olarak ortaya çıkan Dogecoin, artan ilgi ile bir arada her geçen gün daha fazla alanda kendisine yer buluyor. Bilhassa Elon Musk’ın açıklamalarıyla sıklıkla fiyat arttıran Dogecoin, yakın vakitte Bitcoin ATM’lerinde de yer alacak.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x