Dogecoin (DOGE) Reklam Panoları ABD’nin Her Yerine Yayıldı! Reklamların Arkasında Kim Var?

0

Coca-Cola, Netflix, Disney, M&M üzere önde gelen markaların reklam sloganlarının yer aldığı Times Meydanı’nda bu sefer farklı çeşitten bir reklam panosu göze çarptı. Son on yılın en büyük meme’lerinden biri olan geniş gözlü bir Shiba Inu. Reklam panosunun üzerinde ise şu söz yer alıyordu.

“$DOGE Satın Alın.”

2013 yılında bir çeşit Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen Dogecoin hiçbir vakit önemli bir yatırım olarak görülmedi. DogeCoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, tüm konsepti “saçma” olarak nitelendirdi ve hiçbir şeye sabitlenmemiş, şuurlu olarak gülünç bir para sistemi olarak tanımladı. Fakat onu pratiklikten çok ironiyi ödüllendiren ve Gamestop’ın pay senedi fiyatındaki bu büyük artışlardan viral gönderileri direkt sorumlu olan r/wallstreetbets trader’ları için alımlı kılan tam da bu kalitedir.

Tıpkı popülist nitelik, Dogecoin’in pahasını Şubat ayının birinci günlerinde yaklaşık 10 kat artırdı. Ve geçen hafta, r/wallstreetbets ve r/dogecoin alt dizinlerinin sakinleri, Sacramento, St. Louis ve Winter Haven, FL üzere yerlerde reklam panoları ile ülke genelinde altcoin’i tanıtmaya başladı.

Otomobil yıkamada çalışan Ward, Reddit pay senedi çılgınlığına kapıldıktan sonra, Dogecoin’e dahil oldu. r/wallstreetbets’te GameStop paylarını tanıtan bir reklam panosuyla ilgili bir gönderi gördüğünü söyleyen Ward, ona satın alması için ilham verdiğini söyledi. “Pek çok insan bunu yapmamı istedi ve Doge topluluğu için yapmam gerektiği söylendi, ben de yaptım” dedi.

Times Meydanı’nda bir reklam panosuna bağımsız bir ilan koymak, tasa verici derecede kolaydır. Ward bunun için, zamanlanmış segmentlerde reklam alanı kiralayan Blip isimli bir şirket kullandı. İnternet sitesi, bu reklam panosunun günlük 864.384 görüntüleme aldığını iddia ediyor.

Long Beach, CA’da 30 yaşındaki bir sıhhat çalışanı olan Johneric Kindred, Elon Musk tarafından işletilen özel havacılık şirketi SpaceX’in genel merkezinin yakınında emsal bir reklam için ödeme yaptı. Musk, altcoin’i kısmen ironik bir biçimde Twitter’da destekledi ve onu “halkın kripto parası” olarak niteledi.

r/dogecoin alt dizini, Dogecoin’in öbür her şey kadar toplulukla ilgili olduğu, göğüs seven Musk adanmışlarının bu üzere öyküleriyle doludur. Bir reklam panosunda “Dogecoin satın alın: Aya ve ötesine” yazıyor. Bir başkası ise “#Dogecoin: Bir sonraki Bitcoin’i kaçırmayın” diyor.

“Aya” giden fiyatlar hakkındaki varsayımlar, Dogecoin’e has değildir. Lakin alt dizinde yaygın bir toplanma çığlığı haline gelmiş durumda. Bunlara ise genelde roket emojileri eşlik ediyor.

Ward, Reddit’e finansal eğitimine süratli bir başlangıç ​​yaptığı için kredi veriyor. “Öğrenmeye devam ederken tüm topluluk benim için çok şey söz ediyor” formunda konuştu. Kindred ise bunu daha açık bir biçimde söz etti:

“Dogecoin’e yatırım yaptığım ve elektrik panosu için ödeme yaptığım için pişman mıyım? Hayır, olağanüstüydü.”

Reklamlar kısa ömürlü olsa da, Dogecoin burada kalabilir. Dogecoin’in piyasa kıymeti yayın saati itibariyle 8 milyar doları aşmış durumda.

Panosu,Reklam

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x