Dogecoin (DOGE), Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alımı Sonrasında Oluşan Altcoin Düşüşüne Direndi

0

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın alımından sonra BTC fiyatı patladı ve dakikalar içinde Bitcoin’in bedeli 6000 dolar arttı.

Sonuç olarak Bitcoin 40,000 doları aştı ve son olarak 44,127 dolara kadar çıktı. Bitcoin, 40,000 doları aştıktan sonra düşüşe geçmişti. Lakin Tesla’nın satın alma süreci trendi bilakis çevirdi.

Bitcoin’in 40,000 dolar bariyerini kıramaması altcoin‘lerin piyasa hakimiyetlerinin %39’a kadar çıkmasını sağlamıştı. Fakat Tesla’nın satın alma süreci Bitcoin’in piyasa hakimiyetini birkaç saat içinde %62,4’e çıkardı.

Altcoin’ler Bitcoin’e Oranla Kıymet Kaybediyor

Genelde piyasadaki en kıymetli coinin fiyatı oynak olurken bugünkü durum aksini gösterdi. Birden fazla coin Bitcoin’e oranla bedel kaybetti, Bitcoin ise pahasını artırmayı başardı. Başta Ripple (XRP) olmak üzere, birden fazla kripto para ünitesi günü kayıplarla kapadı.

Ancak bu düşüşe karşın Dogecoin (DOGE) direnmeyi başardı. Elon Musk’ın lisanından düşürmediği kripto para ünitesi DOGE, 0.080 dolar civarındaki pozisyonu muhafazayı başardı. DOGE, son 24 saatte %18, son 7 günde ise %120 oranında yükseliş yaşadı.

Yaşanan Tesla olayı sonrasında kripto para piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dolar

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x