Dünyanın En Ünlü Varlık Yöneticisi BlackRock, Bitcoin’le (BTC) Alakalı Fırsatları Araştırıyor

0

BlackRock’ın idare müdürü, firmanın Bitcoin’le (BTC) alakalı fırsatları araştırdığını söyledi.

Dünyanın en büyük fonu olan BlackRock, Bitcoin’le ilgileniyor. BlackRock’ın idare müdürü Rick Rieder bu iddiayı doğruladı. Şirketin Bitcoin sayısını açıklamayı reddeden Rieder, yalnızca Bitcoin’le alakalı fırsatlara baktıklarını söyledi.

CNBC’nin SquawkBox’ıyla yaptığı röportaja nazaran Rieder, şirketin portföyünün dağıtılmasının mantıklı olduğunu söyledi. Ayrıyeten BlackRock’ın tarihinin en yeterli nakit konumunda olduğunu açıklayan Rieder, klasik hedge’lerin işe yaramadığını söyledi.

“Çok fazla nakit konumumuz var zira faiz bizim konumumuzu korumuyor ve öbür menkul değerlerle çeşitlendirmek mantıklı geliyor. Bana kalırsa, durumlarımızın bir kısmını nakit ve kripto paralarda tutmak mantıklı.”

CryptoPotato’nun ocak ayında yaptığı habere nazaran BlackRock, ABD Menkul Değerler Komisyonu’na (SEC) iki izahname yazdı. İzahnameler BlackRock Funds V ve BlackRock Dağıtım Fonuyla alakalı. Dökümanlarda, şirketin Bitcoin futures kontratlarıyla uğraşacağı yazıyor:

“Belli fonlar Bitcoin üzerinden future kontratı sunabilir. Bitcoin’in kripto para olduğu hesaba katılırsa, sahipliği ve davranışı kullanıcılar tarafından, şahıstan bireye online ağlarda herkese açık formda işliyor. Nakit ile Bitcoin future piyasalarında CFTC tarafından onaylanan emtia piyasalarında süreç görüyor.”

Blackrock

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x