Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Tahminlerini Açıkladı

0

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı istikametli baskıya karşı savunmasız olduğu ikazında bulundu.

Yeni bir strateji oturumunda analist, düzeltmenin ciddiyetinin ve zamanlamasının önder kripto para ünitesinin fiyatının daha da düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

“Hala bitmedi mi? Şimdi bittiğini düşünmüyorum zira yakın vakitte düzeltici ataklar görmeye devam ettik. Tarihi olarak Mart ayı, kripto para yahut piyasalar için güzel bir periyot değildir. Bu yüzden bittiğine inanmıyorum. Bilhassa de daha küçük vakit dilimlerinde olduğu üzere, bu kadar sert bir düşüşün akabinde yapı şu anda düşüşü işaret ediyor lakin daha büyük vakit dilimlerinde hala yeterli gidiyor.”

Van de Poppe, BTC’nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar ortasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve kimi alıcıların FOMO ile şaşkına dönmesine neden olduğunu söyledi.

“Karşı karşıya kaldığı birtakım direnç noktaları var. Fakat kimi beşerler muhtemelen düzeltmenin bittiğini ve FOMO’nun piyasaya geri döndüğünü düşünecekler.”

Bitcoin’in savunmasızlığına karşın analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 35.000 doların altına düşse bile ‘paniğe gerek olmadığını’ ekliyor:

“Piyasa yapısı hala yeterli. Bitcoin 35.000 dolara düşse bile, hala daha yüksek tabanlar [ve] daha yüksek doruklar yaptığımız için piyasa yapısı hala yeterli. Bu yüzden düzeltici bir atılım olması çok doğal.

“Genellikle bu düzeltmeler hayli serttir ve piyasalar üst hakikat hareket eder yahut etmeye çalışır ve akabinde düzeltmeler tasfiyeler vb. gerçekleşmesi nedeniyle çok süratli düşer. Fakat paniğe kapılmanıza gerek yok ve aslında bu düşüşleri daha büyük bir konumlar elde etmek için kullanabilirsiniz.”

Van de Poppe, altcoinlerin Nisan yaklaşırken toparlanmaya başlamadan evvel, önümüzdeki ayın birçoklarında makul bir aralıkta süreç görmesini bekliyor:

“…Mart ayı için sırada ne var, bence biraz yatay hareket sıkıcı bir periyot yaşayabiliriz. Birtakım altcoin’ler sağa sola giderken, kimileri âlâ gidebilir… Kusama (KSM), Serum (SRM), Solana (SOL), âlâ gidiyorlar. Lakin gerçek altcoin döneminin Mart ayının sonunda gerçekleşmesi ve akabinde her şeyin ralli yapacağı yaza yanlışsız yönelmesi gerekiyor.”

Hala,Bazı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x