Ekonomik Destek Paketi, Temsilciler Meclisi’nde Kabul Edildi! Biden’ın İmzası Bekleniyor

0

ABD Lideri Joe Biden’ın, pandemi süreci sebebiyle hayata geçirmek istediği 1.9 trilyon dolarlık takviye paketi Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi. Joe Biden’ın önümüzdeki Cuma günü paketi onaylayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda ABD Senatosu tarafından kabul gören teşvik paketi, birtakım düzenlemelerin de getirilmesi sebebiyle Temsilciler Meclisi’nin onayına sunulmuştu. Temsilciler Meclisi’nde 211’e karşı 220 oyla kabul edilen paketin yürürlüğe girmesi artık Lider Joe Biden’ın imzasına kaldı.

Paket Neler Getirecek?

Biden idaresi, pandeminin makûs tesirleri sebebiyle teşvik paketini hayata geçirdi. Bu paket kapsamında işsizlik yardımları, eyaletlerin ve lokal idarelerin desteklenmesi ve aşı dağıtımı ile ilgili çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Paket kapsamında, yılda 75 bin dolardan daha az gelire sahip olan bireylere 1400 dolarlık bir nakit yardımı yapılması planlanıyor. Ayrıyeten bu paketle, bu ay sona erecek olan işsizlik yardımları da Eylül ayına kadar uzatılacak. Haftalık 300 dolarlık işsizlik yardımı yapılması planlanıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x