Ekonomiste Göre Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Boğa Rallisine Hazır Gibi Görünüyor

0

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), 2021’de çıktıkları en yüksek düzeylerden geriledi lakin klasik piyasadaki benzerleriyle karşılaştırıldığında, son düşüş karşısında değerli bir direnç sergiledi. Bir üst seviye ekonomist ve yatırımcı, bunun iki titan kripto para ünitesi varlığı için inanılmaz derecede yükseliş işareti olduğunu söz etti.

Bu hafta borsa düştü ve makro ortam global olarak tedirginliğini korurken pahalı metaller keskin bir satış gördü. Yeniden de bir formda, “kraliyet makro atışı”nın ortasında, Ethereum ve Bitcoin duruma âlâ dayandı.

Ekonomist ve trader Alex Kruger, esnekliğin Bitcoin ve Ethereum için “yükseliş” işareti olduğunu söylüyor. En güzel iki kripto para ünitesi, tam bir yıldır yükseliş eğiliminde ve son makro titremeler, o vakitten beri yoldaki birinci büyük çarpışma oldu. Bitcoin, en yüksek geçen yıldan bu yana yaklaşık 4000 dolardan 58.000 dolara yükselirken, Ethereum 100 doların altına düştü ve o vakitten sonra 2000 dolara yükseldi. Bununla birlikte, 10 kattan fazla artış, bitiş çizgisine yakın hiçbir yerde olmayabilir ve burada bu kadar güzel durmak, kripto para ünitelerini direnç düzeyinden daha yükseğe gönderen katalizör olabilir.

Borsa ince buz üzerinde ve kıymetli metaller yükseltilemez yahut güncellenemez. Bu da gelecekte kripto para ünitelerine kıyasla bir paha deposu olarak hudutlu bir kullanıma sahip olmalarına neden olacak. Dijital altın anlatısı işe yarıyor ve üstteki altın satışının dikliği, anlatının ne kadar tesirli olduğunu gösteriyor. Altın düşerken kripto para fiyatları o kadar uygun yükseliyor ki, metallerden Bitcoin’e akan daha fazla sermaye görebiliriz.

Yatırımcılar bu türlü giderse daha yeşil alanlara yönelmek isteyecektir. Şayet bu yer kripto piyasası olursa nihayet Bitcoin’i kripto para başına yüzbinlerce dolar ve Ethereum‘u ETH başına onbinlerce dolarlık fiyatlara itmeye yardımcı olan fişeği ateşleyebilir.

Bitcoin ve Ethereum bunu âlâ tutmaya devam edecek mi, yoksa nihayetinde şu anda piyasalarda devam eden makro darbelere yenik düşecekler mi? Bekleyip görelim.

Dolar,Ethereum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x