Elon Musk, Bitcoin Cash’in (BCH) Bitcoin’e (BTC) Göre Bazı Avantajları Olduğunu Kabul Etti

0

Bitcoin (BTC) ile artık Tesla otomobilleri için ödeme yapabileceğini açıklayan Elon Musk, Bitcoin Cash‘in (BCH) Bitcoin’den daha avantajlı durumları olduğunu kabul etti.

Dün Tesla, Bitcoin’i artık üst seviye otomobilleri için ödeme olarak kabul ettiğini açıkladığında kripto para topluluğu için tarih yazdı. Bu haberin akabinde kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden Kim Dotcom, dünyanın en güçlü adamını Bitcoin Cash’in ödemeler kelam konusu olduğunda çok daha mantıklı bir seçim olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Alman-Finlandiyalı bir teşebbüsçü ve siyasi aktivist olan Kim Dotcom (Kimble yahut Kim Tim Jim Vestor olarak da bilinir), Musk’ın Tesla web sitesinde Bitcoin ile ödeme seçeneği açması hakkındaki tweet’ine yorum yaptı.

Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile ödeme yapma durumunda süreç fiyatlarının çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti ve Musk’ın BTC ile soda almayı denemesi gerektiğini öne sürdü. Kim Dotcom, dünya çapındaki nakit ödemelerin yarısından fazlasının 10 doların altında olduğunu, BCH‘nin Bitcoin’in bilakis %1’lik bölüme değil de kitle pazarına hizmet ettiğini belirtti. Dotcom’un bildirisine nazaran Bitcoin’in süreç fiyatı 8.92, BCH’ninki ise yalnızca 0,001 dolar. Musk da ünlü isim tarafından vurgulanan bu durumu kabul etti.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow ise onlara Lightning ağı yahut Liquid Network üzerinden Bitcoin ödemelerinin bu durumda yardımcı olabileceğini hatırlattı.

Ödeme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x