Elon Musk, Kripto Para Uygulamalarını Sert Eleştirdi, “Özel Anahtar” Vurgusu Yaptı

0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da kripto para uygulamaları hakkında tenkitte bulundu.

Tesla’nın Bitcoin (BTC) yatırımı yapmasının akabinde Elon Musk bugün kripto paralarla ilgili tweet’ler atmaya kaldığı yerden devam etti. Musk, evvel Chuck Norris paylaşımı yaptı, daha sonra ise kripto para cüzdanlarına tenkit yöneltti. Freewallet isimli bir kripto para cüzdan uygulaması evvelki gün Elon’un ismiyle birlikte “Dogecoin (DOGE) satın almak için uygulamamızı kullanabilirsiniz” kelamlarıyla bir paylaşım yaptı. Bunun üzerine Musk, “uygulamanız berbat” formunda bir karşılık verdi.

Elon Musk daha sonra, “Size özel anahtarlarınızı vermeyecek rastgele bir kripto cüzdanından ne kıymetine olursa olsun kaçınılmalıdır” sözlerini kullandı.

Kripto Para Borsalarına da Taş Atmış Oldu

Elon Musk’ın “not your key not your bitcoin” anlayışı merkezi kripto para borsalarını da gaye almış oldu. Bilindiği üzere kripto para borsaları kullanıcılara “özel anahtarlarını” sunmuyor. Bu da günümüzde kripto para konusunda değerli tartışmalara sebebiyet veriyor.

Elon Musk’ın bu tenkidinin akabinde Binance’in “Trust Wallet” önerisi ise alay konusu oldu. Bir kullanıcı, Binance’e karşılık vererek “Evet, Trust Wallet da bize özel anahtarları vermiyor, yani ne demek istiyorsunuz bu uygulamadan da mı kaçınalım?” tabirlerini kullandı. Binance üzere birçok borsanın hali hazırda zati kullanıcılar özel anahtarları sunmaması fakat buna karşın Elon Musk’a cevap vermeleri kullanıcılar tarafından tenkitle karşılandı.

Elon Musk

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x