Endonezya’nın Gündeminde Devlet Destekli Bir Kripto Para Borsası Var

0

Son vakitlerde Endonezya, blockchain teknolojisini ve kripto para ünitelerini takip etme konusunda, komşusu Singapur’un müsaadeden gidiyor. Bunun aslında bir manası da kelam konusu. Endonezya yırt dışından en fazla havale alan ülkeler ortasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl ülkeye bu yolla 10.5 milyar dolarlık bir para girdiği söz ediliyor.

Ülkenin Ticaret Bakan Yardımcısı Jerry Sambuaga, bakanlığın kripto varlıkları barındırabilmek için kripto para borsası kurma planları olduğunu tabir etti:

“Yakın gelecekte, hatta önümüzdeki aylarda kripto para alım satımlarını düzenleyen bir borsa var olacak.”

Bakan yardımcısına nazaran ülkede kripto para dalı süratle gelişiyor. Ülke de bundan faydalanmak istiyor.

“Bu durum dijital varlıkların ve dijital emtiaların bir alternatif olabileceğini ve ticaretimizi arttırmamızın ana yollarından biri olabileceğini gösterdiği manasına geliyor.”

Endonezya, Eylül 2018’de ülke vatandaşları için kripto para varlıkların ticaretini yasal hale getirdi. Endonezya Blockchain Derneği’ne nazaran ülkede 1.5 milyondan fazla kripto para trader’ı yer alıyor.

Ülke

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x