Eski Bir Milletvekili Merkez Bankalarının Bitcoin’i (BTC) Yasaklaması Gerektiğini Söyledi

0

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles, merkez bankalarını çok güç kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para ünitesini yasaklamaya çağırıyor.

Dahası, her Bitcoin (BTC) sahibini coin’lerini “zarar verici bir tesirde bulunmayan” yani PoW (Proof of work) olmayan kripto para üniteleri ile takas etmeye zorlamak istiyor:

“Merkez bankaları bunun ticaretini yasaklamalı ve Bitcoin’i elinde bulunduran ve rastgele bir süreçte kullanmak isteyen herkesi, bu çeşit bir ziyan verici yan tesiri olmayan diğer bir kripto para ünitesiyle değiştirmeye zorlamalı. Gerçek dünyaya hiç ziyan vermeyen öteki kripto para üniteleri de var.”

Bitcoin, Arjantin’den Daha Fazla Elektrik Tüketiyor

Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne nazaran, Bitcoin artık tüm Arjantin’den daha fazla elektrik kullanıyor.

Blockchain.com tarafından sağlanan datalara nazaran, 9 Şubat’ta kripto para ünitesinin hashrate’i tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 158,94 EH/s’ye ulaştı. Bitcoin ağının toplam hesaplama kapasitesi artmaya devam ederse, elektrik üretimi bakımından sıradaki geçilecek ülke Ukrayna.

Bitcoin, etraf aktivistleri tarafından tartışmalı karbon ayak izi nedeniyle daima olarak eleştirilirken, tüm madeni paraların yüzde 76’sının artık yenilenebilir kaynaklar yardımıyla çıkarıldığı unutulmamalıdır. Güç sonsuz olduğundan, kripto para ünitesi, CoinShares’ten Meltem Demirors’un belirttiği üzere, hükümetlerin onu kullanması için bir yol yaratıyor:

“Bitcoin, iktisatların büyüme yaratmak için kullanılmayan, bol güç kaynaklarını kullanmaları için şahane bir yoldur.”

Real Vision Group kurucusu Raoul Pal, Bitcoin’in aslında yenilenebilir elektrik maliyetini düşürebileceğini sav ediyor:

“Benim görüşüme nazaran, madenciler ekonomik olarak en uygun istikrarlı talep kaynağını bulmaya zorlandıkça BTC yenilenebilir elektrik maliyetini düşürüyor. Bu, kirli gücü hemen dışlar. Böylelikle, soğutma için hidro yahut soğuk yerler üzere yeşil güç teknolojisine yapılan yatırımları besler.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x