Ethereum (ETH) İçin Kritik Gün Geldi Çattı! Beklenen Korkutucu Düşüş Yaşanır mı?

0

Ethereum (ETH), son 24 saatte önemli bir düşüş yaşadı. Başkan altcoin’in ve genel olarak piyasanın bu düşüşü yaşayacağı esasen analistler tarafından kestirim ediliyordu. Hatta yerli analistlerde Dr. Hardfork tam olarak günü bile evvelce belirtmişti. Pekala ETH’de neler oluyor?

Ethereum yatırımcıları, tıpkı CME BTC Vadeli Süreçleri 18 Aralık 2017’de yayına girdiğinde Bitcoin’de olduğu üzere ETH’nin düşeceği görüşünde. Bununla birlikte, Grayscale üzere kurumlar ise Ethereum’u büyütmekte.

CME Group, çok beklenen Ethereum vadeli süreç kontratını yarın başlatacak. CME Ethereum vadeli süreçlerinin piyasaya sürülmesi haberi, ETH’nin Aralık 2020’deki yaklaşık 600 dolar fiyat düzeyinden tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1.759 dolara oranına kadar yükselişinin gerisindeki güç oldu.

1480 Dolarlık Takviyenin İzlenmesi Gerek

Ethereum’un şu anki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi, ETH’nin evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 1480 doları ve ilgili direnç bölgesini geçmesi sonucunda oluştu. Bu alan artık bir takviye bölgesi ve bir kere daha CME Ethereum vadeli süreçleri yayınlanırken izlenecek bir alan olacak. Bu değerli dayanak, aşağıdaki günlük ETH/USDT tablosunda vurgulanmıştır.

Günlük Ethereum grafiği, ETH için kısa vadeli düşüşün de habercisi. Başlangıç ​​olarak, günlük ticaret hacmi kırmızı renkte ve kırmızı Heiken Ashi mumuyla bunu doğruluyor. Günlük MACD histogramları da kısa, bu da ETH boğaları tarafından alımın azaldığını gösteriyor. İkinci olarak, sırasıyla 64 ve 69 bedelindeki günlük MFI ve RSI, Ethereum tarafından devam eden bir düzeltmeye işaret ediyor.

Ethereum, Bitcoin Üzere Düşebilir

Tecrübeli Bitcoin ve Ethereum trader’ları, CME BTC vadeli süreçlerinin 18 Aralık 2017’de piyasaya sürülmesinin 20.000 dolara varan etkileyici ralliden sorumlu olduğunun çok farkındalar. O yıl Bitcoin vadeli süreçlerinin piyasaya sürülmesi, bir yıl sonra 3150 dolarlık BTC ile sona erecek acımasız bir ayı döngüsünü başlatacaktı.

Bu nedenle, CME ETH Vadeli Süreçleri yayınlandıktan sonra Ethereum’un da emsal bir mukadderata sahip olma ihtimali düşük olsa da var.

Grayscale Üzere Kurumlar Ethereum’a Yöneliyor

Bununla birlikte, zıddı de olabilir. CME Group’un türevleri, Ethereum’u toplamakla meşgul olan kurumsal yatırımcılara Ethereum erişimini sağlayacaktır. Buna bir örnek, sadece geçen hafta içinde çantalarına 104.990 ETH ekleyen Grayscale Investments verilebilir. Bu gerçek Bloqport’taki grup tarafından aşağıdaki tweet ile vurgulandı.

Ethereum,Eth,Dolar,Günlük

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x