Ethereum’un (ETH) ‘EIP 1559’ Güncellemesi Temmuz Ayında Geliyor

0

Ethereum (ETH) madencilerinin büyük bir çoğunluğu bu teklife karşı. Lakin bu, geliştiricilerin yükseltmeyi Temmuz ayı için planlamasını engellemedi.

Ethereum blok zincirinde yapılan en değerli ve tartışmalı değişikliklerden birisinin artık kod tabanına dahil edilmesi planlanıyor. Ethereum Düzgünleştirme Önerisi (Ethereum Improvement Proposal) (EIP) 1559, Tüm Çekirdek Geliştiricilerinin Cuma günkü davetine nazaran madencilik sanayisinin teklife olan hoşnutsuzluğuna bakılmaksızın, önümüzdeki Temmuz ayında Londra hard fork‘u ile birlikte paketlenecek. En az beş öteki EIP’in Londra’daki EIP 1559’a katılma mümkünlüğü yüksektir.

EIP 1559, Ethereum’un kullanıcı tecrübesiyle ilgili sayısız sorunu çözmek için tipik bir blok zinciri sürecini bilakis çevirir. Klâsik olarak, bir kullanıcı bir bloğa dahil edilecek bir süreç için bir madenciye gas fiyatı gönderir. Bu gas fiyatı artık ağa, sadece madencilere ödenen isteğe bağlı bir bahşişle birlikte, basefee ismi verilen bir tıp “burs” olarak gönderilecek. Yakılan fiyat de algoritmik olarak belirlenir ve görünüşte kullanıcıların adil bir fiyat ödemesini kolaylaştırır.

Teklif, gerçek bir süreç fiyatı seçmenin mevcut zorluğu göz önüne alındığında, Ethereum uygulama yaratıcılarından ve kullanıcılarından bugüne kadarki en büyük dayanağın bir kısmını aldı. Öte yandan madenciler ve maden havuzları, ana ağa yanlışsız ilerlerken teklife karşı bir ortaya geliyorlar.

Maden,Ethereum,Ücret

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x