Fed Toplantısı Sonrasında Bitcoin (BTC) Artış Gösterdi

0

Piyasaların büyük bir merakla beklediği FED toplantısı sona erdi. Toplantının akabinde Bitcoin pahasında artış yaşandı.

FED toplantının akabinde, faizleri arttırmama kararı aldı. 11’e karşı 0 ile alınan kararda “mali koşullar destekleyici olmaya devam ediyor” tabiri kullanıldı.

Toplantının sonlanmasının akabinde Bitcoin‘in pahası 56 bin doların üzerine fırladı. Yazı kaleme alındığı esnada varlık, Coinmarketcap datalarına nazaran 56.763 dolardan süreç görüyor.

Toplantının akabinde FED Lideri Jerome Powell da bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Powell “Fed gerektiği sürece ekonomiyi desteklemeye devam edecek” dedi.

Koronavirüs ile ilgili de konuşan Powell, iktisadın gidişatı için virüsün seyrinin de hayati ehemmiyet taşıdığını söz etti.

“Ekonomik toparlanma süreci son derece inişli çıkışlı bir biçimde devam ediyor. Maalesef şimdi bu toparlanmanın tamamlanması epey uzak bir pozisyonda. Enflasyonun bir müddet %2’nin üzerinde yer almasına müsaade vereceğiz. Eflasyon ile birlikte gerçekleşen artış, faiz artışını gerektirmeyecek. Aşılamaların gidişatı, olağan periyotlara dönmek için umut verici.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x