Fidye Yazılımı Saldırısına Uğrayan Acer’dan Monero (XMR) Talep Edildi

0

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Acer, bir fidye yazılımı saldırısına uğramış durumda. Hacker’ların Acer’dan Monero‘da (XMR) 100 milyon dolara yakın bir para talep edilebileceği bilgisi paylaşıldı.

Acer, makus şöhretli REvil isimli bir çetenin kurbanı olmuş durumda. Faillerin Acer’dan 100 milyon dolara varan bir para talep ettiği belirtiliyor. Tayvanlı ünlü firma, fidye yazılımı ataklarının son kurbanı olmuş durumda.

BleepingComputer’ın belirttiğine nazaran bilgisayar korsanları, Acer’ın sunucularına başarılı bir biçimde giriş yapmış durumda. Hacker’lar, ispat olarak çalıntı evrakların ekran manzaralarının bir kısmını internette yayınladılar. Hacker’lar ayrıyeten, finansal tablolar, banka irtibat bilgileri ve banka bakiyeleri üzere daha fazla bilgiye ulaştıklarını da belirttiler.

Bilgisayar korsanları birinci etapta 50 milyon dolar talep ettiler. Şayet bu parayı çabucak ödemiş olsalardı, %20’lik bir indirim dahi alacaklardı. Lakin Acer bu parayı ödemedi. Bilgisayar korsanlarının belirttiğine nazaran 28 Mart’a kadar ödeme yapılmazsa, fidye 100 milyon dolara çıkacak.

Acer ise BleepingComputer’ın sorularını cevapsız bıraktı. Şirket taarruza uğrayıp uğramadıkları konusunda da bir açıklama yapmaktan kaçındı.

Acer

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x